Героски: На Заев му се ближи крајот

Бранко Героски преку својот Фејсбук профил му порача на премиерот Зоран Заев да не го тужи новинари, затоа што тоа по правило значи крај за политичката кариера на политичарот.

- Њутнов закон во политиката: На политичар што тужи новинари му се ближи крајот. Другарчиња, ајмо сите ручна!

Коментари

Популарно