ВИДЕО: Навивач падна од трибина од 20 метри

Натпреварот помеѓу бразилските гиганти Сао Паоло и Гремио ги засени една ситуација на трибините.

Еден навивач на Сао Паоло се обиде да се каи на оградата на една од трибините и падна од висина од 20-тина метри. Бразилските медиуми пишуваат дека навивачот се лизнал и полетал во амбис.

Голема среќа спречила овој пад да се претвори во трагедија, падот врз луѓето под него бил пресуден што навивачот не поминал со посериозни повредеи.

Тој наводно паднал врз тројца луѓе помеѓу кои и едно 13 годишно дете. Детето како и останатите двајца поминале без повреди.

Коментари

Популарно