Видео: Тие го спасија бракот со уште една жена

Matthew i Ashley Lawrence од Колорадо се заедно веќе 18 години. Тие се венчаа пред пет години и имаат три деца. Но, пред две години, тие сфатија дека има нешто „погрешно“ во врската, па решиле да ја „збогатат“ со друга жена.

Идејата да започнат да живеат со Кила Перез, ја предложи Ешли откако таа сфатила дека нивниот брак почнува да се распаѓа. 

"Се започна кога му се отворив на Мет за нашата врска и се обидов да сфатам што ќе се случи со нас кога повторно ќе  се соочиме со проблеми во врската. Мет е единствениот маж со кој сум бил уште од моите тинејџерски денови. Отсекогаш сум бил љубопитна за жените поради различни причини ми фалеше пријателка. Посакав  да имам некој со кој ќе можам да споделам работи и да се дружам а не само со Мет иако со него поминав низ многу работи. Мислев дека би било добра идеја да пробам нешто сосема ново ", рече таа е Ешли.

Мет првично се спротивставил затоа што тој секогаш гледал на односите и бракот како заедница на маж и жена. Тој се запозна со Киилу на Интернет и тие станаа добри пријатели. Наскоро ја запознал со идејата за полиморна врска. Кила, која е мајка на четири деца, првично била збунета и исплашена од идејата. 

„Особено затоа што бев пораснат во строго религиозно семејство“, рече таа. 

Со текот на времето, таа ја прифати идејата и сè испадна одлично. Тие добија уште едно бебе и сега имаат осум. 

„Сите сме еднакви. Не постои прва или втора сопруга и сите деца ги третираме еднакво“, рече Кила. 

На почетокот, тие добија многу критики од членовите на семејството и пријателите.

"Тешко ми беше да разберам нешто такво. Ме изненади што ќерка ми имаше таков интерес кон жените. Мислам дека бев лута на себе што не го видов тоа сите овие години. Па, тоа е мојата ќерка. Ми требаше некое време да се навикнам. го прифатив тоа само затоа што ја прави нејзе среќна. Тоа е она што таа го сака и тоа е она што е важно “, изјави мајката на Ешли за ТВ„ Barcroft “. 

Тројцата започнаа бизнис заедно и отворија пекарница. Тие живеат со своите деца и родителите на Ешли. 

„Имаме свои деца и градиме нешто заедно како семејство. Сите ние имаме исти цели“, рече Кила. 

Ешли ја гледа својата партнерка како втора мајка на своите деца. 

"Убаво е да се има пријател со кој ќе разговара. Тоа е повеќе од љубов, повеќе деца, позабавни и поубави моменти", рече Ешли.

Тие спијат заедно во кревет и велат дека нивниот секс е многу подобар затоа што повеќе уживаат во тоа. Сепак, има малку љубомора, но Мет истакнува дека е исто како и во секоја обична врска. Тие чувствуваат дека не можеле да живеат без едни со други затоа што многу се приврзани. 

„Нашата љубов е екстремна и не може секој да се справи со тоа да има трето лице во врската, но не би рекле дека е толку екстремно и  деке не треба никој  да ја разгледа оваа опција затоа што може да биде навистина убава работа. Ние се сакаме едни со други, се грижиме едни за други за другите и ние сакаме да остариме заедно “, рече среќното трио.

Коментари

Популарно