Видео: Таа го „шокира“ жирито

Во  Хрватска е во тек шоуто „Суперталент“, иако во претходната емисија  имаше неколку одлични настапи, но пред се настапот на 14-годишната Габриела кој го доби златното копче (гарантирано преминување во финалето на натпреварот). Погледнете како девојката од „Супер талент“ совршено го изведе хит на Бродвеј "I am Changing".

Габриела Браичиќ, 14-годишно девојче  од Омиш која ја пропуштила „малата матура“ заради Суперталент, беше толку импресионирана од членот на жирито Маја Шупут што ја повика  да ја гушне

„Ајде дојди да те гушнам“, рече таа и друг член на жирито додаде: „Од која планета сте вие?“

„Нешто како ова се раѓа еднаш во илјада години, ти мора да бидеш свесна за тоа“, коментираа т членовите на жирито. 

Слушнете ја Габриела, нема да се покаете: 

Коментари

Популарно