Таа го има најдоброто..

Една од најпознатите манекенки  Бела Хадид е прогласена за најубава на светот. Научниците водени од теоријата на златниот рез, анализирале и најмали детали за нејзиното лице, како што се големината и положбата на усните, носот, брадата, јагодиците и вилицата. Според буџетот, тие заклучија дека таа е најубавата жена на светот.

Манекенката, по сите мерења, убедливо го зазеде првото место на листата на најубави жени во светот со резултат 94,35 проценти, пренесува  "Daily Mail".“.

Зад Бела, е Бијонсе со 92,44 проценти.

Исто така, меѓу избраните убавици беа и имињата на Аријана Гранде, Скарлет Јохансон и Натали Портман, чии резултати се многу слични.

Коментари

Популарно