Овие славни личности немаат профили на социјалните мрежи

Во свет каде не познавате личност која нема профил на Фејсбук, Инстаграм или Твитер, чудно е да се чуе дека некој, особено кај помладите генерации, не користи никакви социјални мрежи. Тоа се познати личности кои немаат профили на социјалните мрежи.

Џорџ Клуни

Славниот актер е всушност исплашен од тоа што би можел да го напише на Твитер после неколку чаши пијалок, и дека кога ќе се разбуди наутро, нема апсолутно никаква смисла. Така актерот го опиша својот однос кон социјалните мрежи. Ние сме многу заинтересирани за тоа што Клуни би можел да го напише како свој статус ...

Кристен Стјуарт

Актерката Кристен Стјуарт буквално го мрази Твитер и сите случувања таму. Таа ги мрази сите што твитнуваат дека ја видела на улица или во кафуле, а потоа папараците веднаш се појавуваат. Не и се допаѓа дека толку приватни работи остануваат на социјалните медиуми.

Скарлет Јохансон

Црната вдовица не сака да ја споделува приватноста со фановите. И тоа е тоа, кратко и јасно.

Џенифер Лоренс

Многу обожаватели би сакале да ја видат на некоја социјална мрежа затоа што сите се согласуваат дека е многу духовита. Џенифер Лоренс нема профил на ниту една мрежа и вели дека ако видиме профил под нејзиното име,  треба да знаеме дека е лажен. Како што вели, таа не е некој технолошки човек, тој едвај се бори со е-пошта, а камоли со Твитер.

Бредли Купер

Купер вели дека луѓето на филмот нема да го гледаат исто ако имаат многу информации за него од Фејсбук, Твитер, Инстаграм. И можно е, но Бредли заборави дека го гледаме секојдневно  во жолтиот печат.

Анџелина Џоли и Бред Пит

Многумина мислеа дека Бред и Анџелина ќе ги пренесат своите ставови и ќе влијаат врз луѓето. Сепак, во медиумите се појавија информации дека  таа едвај знае како да го вклучи нејзиниот компјутер, и дека и двајцата се „оперирани“ од технологија.

Рејчел Мек Адамс

Убавата Канаѓанка всушност има проблем со зборовите. Поточно, со Твитер.

Кира Најтли

На англиската актерка не и допаѓа  Интернетот. На неа и пречи постојано да проверува е-пошта, но и да чита содржини на веб-страниците.

Кејт Винслет

Оскаровата ги забрани социјалните мрежи во нејзиниот дом. Како што рече таа во едно интервју, сето ова има многу негативно влијание врз младите девојки. Тие се средуваат за да ги „лајкува“  некој и што се случува како резултат на тоа? Нарушување во исхраната.

Коментари

Популарно