Фото: Тие сакаат да го заборават минатото

Секој холивудски актер има барем една улога во својата кариера на која не е многу горд. А, што ако баш тој нивен филмски карактер е токму она  по што фановите ги препознаваат ширум светот? Овие познати холивудски актери ги мразат своите улоги.

Случај со следните холивудски звезди кои заради парите заради лошата проценка прифатија улоги во филмови за кои денес немаат убави зборови.

Мет Дејмон - Борнов  ултиматум (2007)

Борнов  ултиматум  е третиот филм во серијалот за акција-трилер за поранешниот американски специјалец Џејсон Борн, инспириран од романите на Роберт Ладлам. Главната улога во овие филмови ја толкуваше Мет Дејмон, кој не уживаше во третиот дел од сагата.

Тој го обвини сценаристот Тони Гилрој за наводно слаб квалитет на филмот и рече дека смета оти Борновиот ултиматумот  ќе му ја уништи кариерата. На крајот се покажа дека филмот заработил 442,8 милиони долари само од билетите за кино.

Сара Џесика Пакер - Сексот и градот 2 (2010)

И покрај фактот дека филмот ги глуми Пенелопе Круз, Мајли Сајрус, Лиза Минели и Хајди Клум во филмот, публиката и критиката беа едногласни дека филмот е голем неуспех.

Во врска со улогата во овој филм, Сара Џесика Паркер рече: „За цело време на снимањето, сакав да не бидам таму. Јасно ми е дека не успеавме да направиме добар филм, но од друга страна, треба да се има предвид дека заработивме големи пари “.

Роберт Патинсон - Самрак (2008)

Роберт Патинсон не му се допаѓаат филмовите од серијалот „Самрак“. Не го сака ниту Едвард Кален, ликот што го толкуваше во нив и не разбира зошто  другите луѓе ги гледаат  овие филмови.

Роберт ја отвори душата во едно интервју: „Колку повеќе внимателно го читав сценариото, толку повеќе го мразев тој лик (Едвард). Плус, тој е 108, и тој сè уште е невин! Очигледно има некои проблеми ... “

Хали Бери - Жена-мачка (2014)

Пред објавувањето на филмот Жена мачка, Хали Бери беше на врвот на светот. Имаше неколку хит филмови по ред, Награда на Академија за најдобра актерка и „улога во многу успешниот филм“ за  Џејмс Бонд.

Кога ја доби Златната малина за титулата улога во филмот Жена мачка, Хели исто така беше свесна за тоа, па на церемонијата на доделување награди таа се насмевна: „Благодарам на студиото„Warner Bros “што ми дозволи да играм во таков ужасен филм. Мислам дека токму тоа ми требаше во кариерата - да паднам од врвот до дното! “

Џорџ Клуни - Бетмен и Робин (1997)

ЏорџКлуни никогаш не престанува да се извинува за играњето на филмот Бетмен и Робин. Тој тврди дека тој бил најлошиот филм Бетмен и повеќето луѓе се согласуваат со оваа изјава.

Клуни денес жали што ја избрал оваа улога мислејќи дека ќе го направи звезда и дека би било подобро за неговата кариера доколку тој решил да учествува во друг проект.

Коментари

Популарно