Ибра потпишал за Милан

Сите шпекулации за тоа каде Златан Ибрахимовиќ ќе ја продолжи кариерата, се чини дека ги решил првиот човек на американската МЛС лига.

Комесарот на МЛС, Дон Грејбер, во интервју за ЕСПН рече дека Швеѓанецот потпишал договор со италијанскиот Милан.

Во последните неколку недели се шпекулираше дека Ибрахимовиќ ќе се врати во Серија освен  Милан, беа споменати градските ривали Интер и Болоња, а тој објави збунувачки клип во кој пишуваше: „Шпанија, ќе се вратам“.

Коментари

Популарно