На автопатот Скопје- Велес тeшka собраќајна нeсрeќa

Во Извадокот на дел од дневни настани  на МВР за ден 09.11.2019  се наведува дека „ На 08.11.2019 во 14.30 часот на автопатот Куманово –  Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција. 

Коментари

Популарно