Милица Тодоровиќ купи стан вреден 200 000 евра, а еве кои и се први соседи

Пејачката Милица Тодоровиќ купила стан од 200 000 евра, односно станот го платила 180 000 евра, а 20 000 евра платила за мебелот. Први соседи и се колегите од „Гранд“, Милица Павловиќ и Стеван Анѓелковиќ, а во близина живеат и Новак Ѓоковиќ и Саша Ковачевиќ.

„Станот има 60 квадрати, две соби, кујна, бања и балкон. Еден квадрат чинеше 3 000 евра, но Милица беше воодушевена од населбата. Драго и е што Стефан и Милица и се соседи бидејќи со нив се дружи. И Новак има пентхаус во овој крај“ вели извор и додава:

„Несудениот девер Саша Ковачевиќ ја убеди да купи стан во таа населба. Тој во „Вест 65“ има стан и ресторан“ вели соговорникот.

Младата фолк пејачката станот го купила на рати, така да на инвеститорот му должи 70 000 евра.

„Немаше доволно пари за да плати во готово, па се договорија секој месец да плаќа на рати. Тодоровиќ чека сопругот од нејзината сестра Јована да и врати 60 000 евра. Во секој случај не мора да брза бидејќи станот треба да го исплати до крајот на годината“ вели изворот за „Информер“.

Наводно, на Милица во новиот стан друштво и прави нејзиното ново момче, Петар Стругар.

„Тој е редовно тука. Доаѓа кога нема снимања, спие кај неа, тука е по два – три дена, а потоа оди кај своите во Црна Гора. Тие се многу заљубени, а имаат сериозини планови за иднина. Милица после долго време повторно е среќна во љубовта“ вели изворот.

Таткото на Милица, Миле бил во новиот дом на ќерката и вели дека е многу задоволен со нејзиниот избор.

„Многу е убав станот. Ми се допаѓа тој крај. Во близина се наоѓа банката, продавницата и ресторанот“ вели таткото на пејачката и истакна дека благодарение на Милица тој успеал да најде работа:

„Многу ми помогна. Работев како градежен работник, а сега Милица ме вработи на бензиска пумпа“ истакна таткото на пејачката.

Коментари

Популарно