Двојно убиство рано изутрината се случило во казиното „Вегас“

Двојно убиство рано изутрината се случило во казиното „Вегас“ кај Блаце, дознава Пресс24 од извори во истрагата.

Четири маскирани лица вооружени со автоматско оружје, калишникови, влегле да го ограбат казиното. Убиле еден од вработените како обезбедување и уште едно лице кое во моментот играл на слот апарат.

Како што дознаваме од извори во истрагата, лицето кое играло е косовски државјанин В.Х., а лицето кое работело како обезбедување не било пријавено.

Коментари

Популарно