Твитер полуде по објавеното видео: И кажи и на Катица фала за слаткото од смокви!

Како и секаде во светот, така и кај нас, Твитр заедницата има коментар секогаш и на се. 

Денеска, очекувано, главна тема видеото кое го објави Италијанскиот портал, а е поврзано со случајот „Рекет“.

ВИДЕО: Нов ГАФ на Заев

Премиерот Зоран Заев денеска беше присутен во Прилеп за промоцијата на четирите нови автобуси на метан кои ги набави општина Прилеп.

Оваа набавка деновиве предизвика лавина реакции од опозицијата во Прилеп, од каде истакнаа дека околу тендерот за автобусите вреди 1 милион евра има низа контроверзии и незаконитости.

Заев од центарот на Прилеп ја пофали набавката на автобусите, а притоа рече дека денеска тој се наоѓал во Полошкиот регион.

Овој дел од изјавата на Заев е на 00:57 секунда од видеото во продолжение:

Најдобрите Твитер реакции за апсењето на јанева

Денешното апсење на Катица Јанева е во центарот на вниманието на јавноста и медиумите.

Секако и твитер заедницата имаше што да каже на темава. Издвојуваме неколку твитови:

Популарно