Ураганот Дориан направи пустош

Кога вода почнала да навлегува во нивната куќа, Андријан Фарингтон од Бахамите го однел својот 5 годишен си на покривот од куќата мислејќи дека таму ќе биде безбаден.

Со скршена нога се пробивал кон купишатат ѓубре, а во равете го носел Еј Џеј кој не престанувал да плаче.

Меѓутоа пред да стигне да дојде до покривот, силниот ветар му го оттргнал момчето од раце и го фрлил назад во водата.

Момчето викало по татка си , но веќе било предоцна. Адријан нурнал под водата, но не можел да види ништо.

„Уште ми е пред очи сликата од мојот син како довикува „татичко““ рекол тој.

Поради силните бранови Адријан брзо загубил сила и морал да излезе на сигурно.

Дошол до црквата и таму затекнал околу 12 лица кои биле заробени внатре, а им немало спас.

Иако се надева дека можеби ќе го пронајде синот, шансите за тоа се многу мали.

„Ајкули пливаа во водата, мое сешто да се случи, но петгодишо момче во таква ситуација има мали шанси да преживее“ ркол скршен таткото.

Во ураганот Дориан кој ги уништи Бахамите, тргна и кон југисток на САД.

ВИДЕО: Летала со 112 км/ч. и поместила камен тежок 136 кг.

Користењето на кружен тек во многу го забрзува движењето при голема гужва и е особено популарен на места каде нема потреба од семафори. Но, дали сите знаат да возат низ кружен тек. Оваа млада дама докажа дека не само што вози туку и знае да „лета“.

Жената е уапсена под сомнение за возење под влијание на недозволени супстанци откако забрзала и со голема брзина возела и пролетала низ сообраќајниот кружен тек во Лонг Бич, Калифорнија, и летала низ воздухот, оштетувајќи неколку близу паркирани автомобили.

CBS Лос Анџелес известиле дека несреќата се случила нешто пред 2 часот по полноќ а 27-годишниот возач, Марисела Овал, не е повредена во несреќата, уапсена и задржана со кауција од 30.000 американски долари.

Драматичното гледање на безбедносната камера покажува дека моделот BMW М4 забрзува низ центарот на патот го руши знакот за стоп пред да удира директно во голем карпа од 136 кг. сместен во средината. Силата на ударот го испраќа BMW-то да лета низ воздухот неколку десетици метри пред да се приземји покрај белиот Mazda3 Sedan.

ВИДЕО: Манијак јавно се самозадоволува и вознемирува станарки на зграда во Кисела Вода

Станарки на зграда во општина Кисела Вода се жртви на лице кое сексуално ги вознемирува. Станарите го пријавиле случајот во полиција и ги доставиле снимките од безбедносната камера.

Лицето сѐ уште не е пронајдено, ниту уапсено. За ова дело се предвидува парична или казна затвор од една година, објави Сител.

ВИДЕО: Жена вреска додека ја ставаат во метална кутија, семејство извлечено од зграда

Шокантни снимки објавени на социјалните мрежи, го покажуваат ужасот, стравот и бесот на кинеските државјани додека ги ставаат во карантин поради наглото ширење на коронавирусот.

На снимката се слуша врескање на жена која надлежните ја ставиле во метална кутија за да ја однесат во изолација.

Кинескиот потпретседател на Владата минатата недела им наредил на властите во Вухан сите потенцијални и потврдени заразени од коронавирусот, оние кои имале контакт и оние кои имаат треска, да ги стават во карантин, пишува Дејли Меил.

На снимката која стана вирална се гледаат маж и жена додека ги носат до метална кутија, која се наоѓа во багажникот на камион.

На друга снимка се гледа четиричлено семејство од од зградата го изнесуваат службеници во заштитни одела.

Се претпоставува дека станува збор за лица кои одбиваат да одат во карантин. Снимката наводно настанала во градот Нантонг во источна Кина. Автентичноста на снимката не може да се потврди.

Популарно