Пријателот на Гру раскажа што се случило

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода додека уживаше во екстремен спорт, а неговите пријатели кои во моментот на трагдијата биле со него уште не можат да се опорават од шокот и тагата.

- „На почетокот се беше прекрасно, фативме малку ветер, се забавуваме. Беше се во ред, возевме два до три часа. Потоа немаше ветер и се беше во ред. Сакавме да влеземе во чамец, Гру ми рече земете ми ја даската зошто остана 15 метри од него. Тргнавме со чамецот. Дојде нов удар на ветер и тој налет го однесе со брзина од 70 километри на час. не можевме да го стигнеме", вели неговиот пријател Алекс кој бил со него во моментот на кобната несреќа.

Тргнале по него но не успеале да го спасат, се се одвивало во 20 секунди.

- „20 секунди ветерот го удираше во водата и го креваше во воздух 2-3 пати. Леташе меѓу 300 и 500 метри. Го ставивме во чамец кога го стигнавме, бидејќи е потежок човек ни требаше малку време. Ни требаа две минути. Одевме кон обалата најбрзо што можевме и се обидовме да го реанимираме", вели тој

Му правеле масажа на срцето па ја чекале Итната помош. Тие само констатирале смрт.

- „ Ни рекоа дека смртта настанала со тие неколку удари во водата. Не ни мислевме дека ќе се случи вакво нешто", додава пријателот кој е скршен.

Гру ќе биде погребан во четврток во 14 часот и 30 минути, а зад себе остави сопруга и два малолетни сина.

ФОТО: Тања Савиќ ја нема веќе црна коса по која е препознатлива

Пеачката Тања Савиќ од почетокот на својата кариера не експериментираше многу со својот изглед.

Таа е препознатлива по својата црна коса, меѓутоа пеачката на социјалните мрежи покажа каква промена направила.

-Драги мои, сакам да ја најавам долго очекуваната песна. Доаѓа песна која ќе го растопи и најтврдото срце. Спотот само што не е завршен, до тогаш уживајте во фотографиите. Очекувајте нешто сосема поинакво од она што до сега сум го работела, порача Тања. Нејзините фанови се воодушевени од новиот изглед.

ВИДЕО: Дарко Лазиќ го покажа и другиот свој талент

Српскиот пејач Дарко Лазиќ покажа уште еден талент, покрај тоа што одлично пее. Снимка која ја објавил на Инстаграм воодушевила многу негови следбеници.

Пејачот во октомври 2018 година имаше тешка сообраќајна несреќа, па мораше да паузира со кариерата, но многу брзи ѝ се врати на музиката.

Многумина знаат дека пејачот има талент за пеење, но не и дека одлично свири хармоника, што сега и покажа.

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски доби романтично изненадување пред врата

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, мисицата и модел Кристина Димитријовска, која се проба и во водите на музиката, доби неверојатно изненадување пред својата врата со кое се пофали на социјалните мрежи.

Моделот не откри дали со подарокот има и посвета и картичка, ниту покажа од кого е изненадувањето, туку само сподели фотографии.

Популарно