ФОТО: Сопругата на Маринко Роквиќ е убавица, со неа има два сина

Маринко Роквиќ веќе со години е во брак со Славица, која не сака да се експонира во јавноста. Тие двајца ги имаат синовите Марко и Никола Роквиќ, а Маринко има и вонбрачен син Дарио.

Многумина коментирале дека Славица за своите години изгледа совршено, а на својот Инстаграм профил се залага за здрава исхрана.

Сепак, како што пишувале домашните медиуми, Маринко ѝ бил неверен на Славица пред три години, поради што таа одлучила да го напушти. Сепак, после неколку месеци одлучила да се врати во смеејниот дом и на нивниот брак да даде нова шанса.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drage moje! U dm-u mi često postavljate pitanja vezana za ishranu, odgoj dece, kako zadržati osmeh na licu? Kako sakriti godine? Nisam neki ekspert, ali iskustvo mi daje za pravo da vam odgovorim na vaša interesantna razmišljanja i nedoumice. Napišite i vi svoje dobre životne navike, možda nekome pomognemo u prevazilaženju raznih problemčića. Nađite malo vremena i učinite nešto lepo za sebe. Ne robujte stereotipima. Ne podvodite se masom i njihovim zakonima. Ne budite kopija, klon i zavisnik plastičnih hirurga. Dopustite godinama da urežu boru smejalicu i na vašem licu. Ne zavidite drugima. Shvatite da je prirodno biti različit. Postanite tolerantni, opraštajte sebi i drugima, ne glumite ono što niste. Radujte se od ranog jutra novom danu. Pokušajte i u lošim stvarima koje vam se dese pronaći razlog zbog koga je to dobro što vam se desilo. Moglo je biti i gore. Dobrotu i lepotu u drugima mogu videti samo oni koji lepotu i dobrotu nose u sebi. Preuzmite odgovornost, ne tražite krivce u drugima. Stanite iza svake svoje izgovorene reči pa čak i one u ljutnji. Naučite da kažete “ izvini”. Sanjajte, živite svoje snove. Mislite da je nemoguće? Ograničenja postoje samo u našem umu. Verujte do nas je, jer čuda se dešavaju onima koji u njih veruju. Masna hrana je nezdrava, ali neizbežna. Samo ne preterujte sa njom. Prestanite da brojite kalorije i da nabijate sami sebi nervozu. Vežbajte, krećite se. Idite na brzi hod kad god vam to dozvoli vreme, svako jutro plank od 3 x po minut. Dubite na glavi... Družite se...drugarice, deca, unučići, partner....Dobra knjiga je takođe lek za sve. Pročitajte i moju knjigu Danak u krvi. Kada je pročitate shvatićete da ste već odavno srećni u životu. Probudite se i postanite svesni sebe, jer svesnost je put ka zadovoljstvu. Ovo je moja životna filozofija koje se pridržavam i osećam se u ovim mojim godinama srećno i zadovoljno. Pridružite mi se, videćete nije teško. Ne možete ništa da izgubite, a benefiti su mnogobrojni. #slavicarokvic #rokvic #danakukrvi #veranadaljubav #zivot #iskustvo

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica) on

ФОТО: Анастасија Ражнатовиќ пристигна во Скопје

Ќерката на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, периодов се почесто патува на релација Белград-Скопје, снимајќи хитови. 

Таа дојде во студиото на Дарко Димитров, кој во изјава за естрадниот телевизиски магазин „Бекстејџ“, откри дека албумот на Анастасија е во завршна фаза, а дека сега најмногу посветуваат внимание на детали околу текстовите.

Деновиве таа повторно е во Македонија, па слободното време го поминува низ скопските ресторани, поточно последно беше во ресторанот на таткото на младата македонска пејачка Лина Пејовска, Ефто, а средбата ја овековечија со фотографија на Инстаграм.

Освен што чека бебе синот на Цеца открива и кога ќе се жени

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ ќе се ожени со својата девојка Богдана со која очекува бебе. Луксузната свадба е закажана за  24. ноември, а ќе биде организирана во еден елитен хотел.

На свадбата ќе присуствуваат голем број пријатели на семејствата Ражнатовиќ и Родиќ. Со оглед на тоа дека Ражнатовиќ се верници, свадбата е закажана пред Божиќниот пост кој почнува на 27. ноември 2019 година.

Дарко Лазиќ месечно за наследниците дава по 5.000 евра

Дарко Лазиќ после тешката сообраќајна несреќа решил да сврти нов лист, па така меѓу другото, дошол на идеја да им обезбеди на  своите наследници убава и богата иднина, колку што може. Поради таа причина почнал да уплаќа пари на нивни сметки и тоа по 5.000 евра месечно и тоа ќе продолжи да го прави до нивното полнолетство.

Неговата поранешна сопруга Ана Севиќ и сегашната свршеница Марина Гагиќ за ова ништо не знаеле. Меѓутоа кога Дарко на Марина и кажал што прави и требало малку време да си дојде на себе од среќа. Имено, Лорена и Алексеј на своите сметки до татко им, еден ден ќе имаат по милион евра.

Одлуката да ги осигура децата, Дарко ја донел сам, без знаење на своите партнерки. Едноставно почувствувал дека така треба и не сакал никој да му се меша. Дури подоцна кога се средил, и кажал на Марина која не можела да си дојде на себе од среќа. Не само што и било драго што нивниот син ќе биде обезбеден, туку сватила дека  Дарко се сменил и дека после несреќата сепак е друг човек. Дури се пошегувала дека ќе му роди барем уште три деца кога веќе планира од своите деца да направи милионери. На крајот Дарко сепак сериозно го сватил татковството – рекол извор близок до семејството.

Популарно