Покрената е постапка за заменичка на Боки 13 во Меѓународниот Сојуз

Доцна вечерва судија на претходна постапка донесе одлука за определување домашен притвор за Јасна Мандиќ, заменичка на Боки 13 во Меѓународниот Сојуз.

Обвинителството за организиран криминал бараше притвор.

За Фросина Ременски, Миле Јовановски и асистентката на Боки, утре ќе биде спроведен распит пред судија на претходна постапка, откако се повикани денеска да дојдат.

Според ОЈО за организиран криминал, вечерва се вршат претреси на локации, без детали зошто после толку време.

Таа го има најдоброто..

Една од најпознатите манекенки  Бела Хадид е прогласена за најубава на светот. Научниците водени од теоријата на златниот рез, анализирале и најмали детали за нејзиното лице, како што се големината и положбата на усните, носот, брадата, јагодиците и вилицата. Според буџетот, тие заклучија дека таа е најубавата жена на светот.

Манекенката, по сите мерења, убедливо го зазеде првото место на листата на најубави жени во светот со резултат 94,35 проценти, пренесува  "Daily Mail".“.

Зад Бела, е Бијонсе со 92,44 проценти.

Исто така, меѓу избраните убавици беа и имињата на Аријана Гранде, Скарлет Јохансон и Натали Портман, чии резултати се многу слични.

Видео: Таа го „шокира“ жирито

Во  Хрватска е во тек шоуто „Суперталент“, иако во претходната емисија  имаше неколку одлични настапи, но пред се настапот на 14-годишната Габриела кој го доби златното копче (гарантирано преминување во финалето на натпреварот). Погледнете како девојката од „Супер талент“ совршено го изведе хит на Бродвеј "I am Changing".

Габриела Браичиќ, 14-годишно девојче  од Омиш која ја пропуштила „малата матура“ заради Суперталент, беше толку импресионирана од членот на жирито Маја Шупут што ја повика  да ја гушне

„Ајде дојди да те гушнам“, рече таа и друг член на жирито додаде: „Од која планета сте вие?“

„Нешто како ова се раѓа еднаш во илјада години, ти мора да бидеш свесна за тоа“, коментираа т членовите на жирито. 

Слушнете ја Габриела, нема да се покаете: 

Видео: Тие го спасија бракот со уште една жена

Matthew i Ashley Lawrence од Колорадо се заедно веќе 18 години. Тие се венчаа пред пет години и имаат три деца. Но, пред две години, тие сфатија дека има нешто „погрешно“ во врската, па решиле да ја „збогатат“ со друга жена.

Идејата да започнат да живеат со Кила Перез, ја предложи Ешли откако таа сфатила дека нивниот брак почнува да се распаѓа. 

"Се започна кога му се отворив на Мет за нашата врска и се обидов да сфатам што ќе се случи со нас кога повторно ќе  се соочиме со проблеми во врската. Мет е единствениот маж со кој сум бил уште од моите тинејџерски денови. Отсекогаш сум бил љубопитна за жените поради различни причини ми фалеше пријателка. Посакав  да имам некој со кој ќе можам да споделам работи и да се дружам а не само со Мет иако со него поминав низ многу работи. Мислев дека би било добра идеја да пробам нешто сосема ново ", рече таа е Ешли.

Мет првично се спротивставил затоа што тој секогаш гледал на односите и бракот како заедница на маж и жена. Тој се запозна со Киилу на Интернет и тие станаа добри пријатели. Наскоро ја запознал со идејата за полиморна врска. Кила, која е мајка на четири деца, првично била збунета и исплашена од идејата. 

„Особено затоа што бев пораснат во строго религиозно семејство“, рече таа. 

Со текот на времето, таа ја прифати идејата и сè испадна одлично. Тие добија уште едно бебе и сега имаат осум. 

„Сите сме еднакви. Не постои прва или втора сопруга и сите деца ги третираме еднакво“, рече Кила. 

На почетокот, тие добија многу критики од членовите на семејството и пријателите.

"Тешко ми беше да разберам нешто такво. Ме изненади што ќерка ми имаше таков интерес кон жените. Мислам дека бев лута на себе што не го видов тоа сите овие години. Па, тоа е мојата ќерка. Ми требаше некое време да се навикнам. го прифатив тоа само затоа што ја прави нејзе среќна. Тоа е она што таа го сака и тоа е она што е важно “, изјави мајката на Ешли за ТВ„ Barcroft “. 

Тројцата започнаа бизнис заедно и отворија пекарница. Тие живеат со своите деца и родителите на Ешли. 

„Имаме свои деца и градиме нешто заедно како семејство. Сите ние имаме исти цели“, рече Кила. 

Ешли ја гледа својата партнерка како втора мајка на своите деца. 

"Убаво е да се има пријател со кој ќе разговара. Тоа е повеќе од љубов, повеќе деца, позабавни и поубави моменти", рече Ешли.

Тие спијат заедно во кревет и велат дека нивниот секс е многу подобар затоа што повеќе уживаат во тоа. Сепак, има малку љубомора, но Мет истакнува дека е исто како и во секоја обична врска. Тие чувствуваат дека не можеле да живеат без едни со други затоа што многу се приврзани. 

„Нашата љубов е екстремна и не може секој да се справи со тоа да има трето лице во врската, но не би рекле дека е толку екстремно и  деке не треба никој  да ја разгледа оваа опција затоа што може да биде навистина убава работа. Ние се сакаме едни со други, се грижиме едни за други за другите и ние сакаме да остариме заедно “, рече среќното трио.

Популарно