Видео: Како Севе се подготвува за турнејата

До почетокот на најголемата и најспектакуларна турнеја на Северина досега, наречена "The Magic Tour“, останува само малку повеќе од еден месец. Подготовките се во полн ек, дури 100 луѓе се вклучени во организацијата, кои прават се од себе за да им обезбедат на публиката ноќ  за  сеќавање, што ќе се раскажува долго време.

Еден од најзабавните моменти на концертот дефинитивно ќе биде фантастична танчерска кореографија, со учество на најдобрите 18 танчерки од целиот регион, избрани на аудиција, на која дури 100 лица се пријавија. 

Само 18 се избрани, секојдневна работат на „сложените“ кореографии, во кои  е вклучена и Северина, исто како и во минатата турнеја „Добредојдовте на Клубот“  каде многумина коментираа дека таа играше рамо до рамо со професионалните танчери на сцената. 

За да го направи тоа овој пат повторно, Северина се приклучи на дневните тренинзи пред седум дена, што најдобро го опиша Матиќ Задравец, главниот кореограф на оваа одлична турнеја.

"Во наредниот месец и неколку дена  не очекува дневен тренинг, болки во мускулите, многу пот, но на крајот магични концерти. Подготвуваме навистина спектакуларни концерти со многу танцувања и изненадувања, што ќе ви биде жал ако  го  пропуштите", рече Задравец. 

Покрај танчерите, на сцената ќе има дури 15 музичари и симфониски оркестар, заедно со Северина, со фантастична видео продукција и дизајн на костуми, кои заедно ќе претставуваат вистинско искуство, односно уметност на највисоко ниво. Турнејата започнува на 16 ноември во родниот град Северина, Сплит, по што оваа магична ноќ продолжува и во другите поголеми градови, како што е Белград на 23 ноември, Загреб на 7 декември и jубjана на 21 декември.

Билетите за концерти во Сплит и Загреб се продаваат преку Eventim.hr, за концерт во Белград преку Tickets.rs и за концерт во Љубљана преку Eventim.si, соопштуваат организаторите.

(ВИДЕО) „Ова повеќе нема смисла…“

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша имаа закажано рочиште денес. Фолк ѕвезда се појави пред Палатата на правдата со насмевка на лицето, додека пак Јелена воопшто не се појави.

Цеца по крајот им се обрати на членовите на Седмата сила пред Палатата и откри што се случуваше на судењето, 

Да потсетиме, причина за ова судско рочиште се навредите на Карлеуша против Ражнатовиќ, кои Јелена ги објави на социјалните медиуми против фолк ѕвездата.

Нејзината изјава може да ја погледнете во видеото на следниот ЛИНК.

(Видео) Интернетот „гори“ од испадот на Луна! Оваа нејзина изјава ги насмеа сите, па дури и Гаги!

Луна Џогани во текот на учеството во „Задруга“ имаше многу лапсуси кои станаа хит на социјалните мрежи, но очигледно последното видео гизабавуваше сите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💕💕💕💋

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

По забавата по повод роденденот на Жељко Митровиќ, сопственикот и директор на телевизијата „Пинк“, Луна седеше со својот татко Гаги Џогани, па се пофали дека го пронашла популарното благо „Фереро Роше“ за Јована Томиќ Матора, но направи лапсус, па сите се насмеаа до солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

JEL UKUSAN RAFARERO ROŠERO BOTIMO HAHAHHAHAHA pozlo @podjogajen.generalno.djogy

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

Милијана пред Милојко била во врска со познат пејач? Се појави овој детал!

Случувањата во вилата „Парови“ секојдневно ја изненадуваат јавноста која го следи реалното шоу. А Кристина Маџибрада го праша Урош Анѓелиќ колку долго ја познава Милијана Божиќ, по што следеше чуден одговор.

Урош при давањето на одговорот беше двосмислен, па сите помислија дека Милјана била во врска со популарниот пејач Андрија Ојданиќ.

„Ја познавам долго време. Уште откако беше со Андрија“, одговори тој. „Таа била со Андрија?“, праша Кристина. „Не ме разбра. Уште откако беа овде во Парови заедно“, објасни Урош веднаш по прашањето на Кристина.

Популарно