Славната глумица направи „збрка“ на Инстаграм

Холивудската актерка Џенифер Анистон долго време се спротивставуваше на отворањето на профил на Инстаграм. Сепак, пред два дена, таа отвори профил на оваа социјална мрежа и за само неколку часа, актерката започнаа да ја следеат милиони луѓе.

Бидејќи нејзиното приклучување на оваа социјална мрежа привлече големо внимание во јавноста, медиумите почнаа да ја „шпионираат“, истакнувајќи дека Џенифер започнала да го „следи“  нејзиниот поранешен сопруг Justin Theroux, кој сè уште не  возвратил на  нејзиното „следење“. Џ

Џенифер во моментот следи 120 луѓе, а го објави своето прво кратко видео.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I swear I didn’t mean to break it... Thank you guys for the kind, glitchy welcome ❤️

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Се колнам дека не сакав да го урнам. Луѓе, благодарам за вашето љубезно добредојде“, напиша Џенифер. 

Актерката во моментов е  следена од 11 милиони луѓе, а нејзината прва фотографија со колегите од „Пријатели“ собра 12 милиони лајкови.

ФОТО: По допирите со Бред Пит актерката го соблече фустанот

Бред Пит на доделувањето на наградите бил толку многу магепсан од својата поранешна сопруга Џенифер Анистон што не престанал да ја допира и да ја гледа.

Актерката по доделувањето на наградите на својот профил на Инстаграм споделила две фотографии. На едната лежи во автомобилот и објаснува дека сè изгледа неверојатно, но дека има брчки против кои не може да се бори.

„Без брчки... Потешко отколку што изгледа. Некаде помеѓу овие две фотографии моите врсници ми подарија подарок кој ќе го обожувам и преку ден и преку ноќ... Им благодарам, време е да се вратиме на работа“ - објаснила актерката.

На втората фотографија се гледа нејзиниот фустан на подот, чевлите и наградата.

„Дали е тоа тоалетот на Бред Пит?“, „Се надеваме дека после сè тој ти го соблече фустанот“ - биле само некои од многуте коментари.

ФОТО: Убавата Русинка успеа да го маѓепса најскапиот фудбалер на светот

Убавата Русинка Катерина Сарафова го магепсала Нејмар кој е ас на ПСЖ и најскап фудбалер на светот. Бразилецот секогаш е во друштво на атрактивни девојки, но оваа 21-годишна Русинка особено го магепсала. Како што пренесуваат медиумите, Катерина одамна го “демне“ Нејмр па дури и се фотографирала со него, му го привлекла вниманието, а потоа успеала да го заведе.

„Тие само се преправаат дека се пријатели пред другите, а всушност се во врска. Таа дури одеше кај него во Париз“ - навел извор за медиумите и додал дека имаат заеднички пријатели.

Инаку, Сафарова учествувала и во шпанското ријалити шоу „Остров на предизвици“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Muchisimas gracias a todos por vuestras palabras bonitas ! ❤️ os quiero muchisimo a todos ☀️🌴🍎

A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Till the end of time ❤️

A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Katerina Safarova (@kat_safarova) on

Видео: Е затоа ги бива

После завршувањето на војната во Германија , надлежните одлучиле да ги искористат војничките шлемови. На ова видео ќе видите како досетливите германци со мала дорабока шлемовите ги претвораат во корисни работи за домаќинството. Пгледнете го видеото:

Популарно