Славната глумица направи „збрка“ на Инстаграм

Холивудската актерка Џенифер Анистон долго време се спротивставуваше на отворањето на профил на Инстаграм. Сепак, пред два дена, таа отвори профил на оваа социјална мрежа и за само неколку часа, актерката започнаа да ја следеат милиони луѓе.

Бидејќи нејзиното приклучување на оваа социјална мрежа привлече големо внимание во јавноста, медиумите почнаа да ја „шпионираат“, истакнувајќи дека Џенифер започнала да го „следи“  нејзиниот поранешен сопруг Justin Theroux, кој сè уште не  возвратил на  нејзиното „следење“. Џ

Џенифер во моментот следи 120 луѓе, а го објави своето прво кратко видео.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I swear I didn’t mean to break it... Thank you guys for the kind, glitchy welcome ❤️

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Се колнам дека не сакав да го урнам. Луѓе, благодарам за вашето љубезно добредојде“, напиша Џенифер. 

Актерката во моментов е  следена од 11 милиони луѓе, а нејзината прва фотографија со колегите од „Пријатели“ собра 12 милиони лајкови.

ВИДЕО: Домашен чипс кој не ве дебелее

Ако сте љубител на грицки, а знаете колку можат да бидат важни за вашата килажа, ви претставуваме чипс кој не дебелее!

Се` што ви е потребно е компир, микробранова, сол, бибер и малку маслиново масло. Добро измиен компир исечкајте го на што потенки парчиња. Така подготвен посолете и ставете бибер по желба и ставете го на чинија која не пука во микробранова, па додадете малку маслиново масло. Потоа ставете ја чинијата со компири во микробранова печка и печете три до четири минути.

Погледнете го видеото за постпката да ви стане појасна:

Домашен крцкав помфрит

Дома кај нас сите го сакаме помфритот, не се готви често, ама кога ќе биде на трпезата тогаш се сите среќни. Ова е начин како тој да ви биде крцкав, секако ако тоа го посакувате. Компирите исечете ги најпрво на кругови, а потоа на стапчиња. Измијте ги па исушете ги со некоја кујнска крпа. (пацета по нашки ) Маслото загрејте го на не многу јака температура (кај мене од максимум 12, загревам на 7).

Ставете ги компирите да се пржат 8-9 мин. Извадете ги од маслото на книжна салфета да се исцедат. За тоа време засилете ја температурата на ринглата на максимум. Кога ќе се загрее маслото, вратете ги компирите да се допржат уште 2-3 мин. Одма ќе се забележи дека стануваат крцкави. Можете така да ги јадете, а можете и одозгора со рендано сиренце.

Видео: Брена не издржа и го удри новинарот

Лепа Брена реагираше бурно кога слушна новинарско прашање на кое очигледно не сакаше да одговори.

Имено, за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, што се одвиваше во станот каде престојуваше Лепа Брена, новинарот и поставуваше  серија прашања на кои  таа одговораше.

Меѓутоа едно прашање предизвика општ хаос.

Новинарот и постави прашање за еден маж од младоста, а Брена  се развика:  „Дали ти реков да не ме прашуваш за тоа?“  И му удри шлаканица.

Се разбира, ова е шега за која  беше потребно многу време  да се  наговори Лепа Брена.

На крајот на краиштата, таа се согласи и се обиде да ја направи сцената реална.

Една од нaјтрaктивнитe актерки од регионов доаѓа во Струмица

Актерката која во јавноста е  позната по многуте серии, како „Жикина Династија“, „Бољи живот“ и уште многу филмови и серии во петок (15. ноември), гостува во Струмица со хит комедијата „Чекајќи го министерот“.

Хит комедијата која ќе биде поставена во Центарот за култура во Струмица, ги освојува срцата на сите гледачи во сите земји ширум светот.

Во неделата и понеделникот во Театар Комедија пред преполна сала, а во петок Лидија Вуќичевиќ заедно со Милан Пајиќ и Семир Гичиќ ќе го чекаат министерот во Струмица.

Претставата ќе се одигра во Центарот за култура со почеток 20 часот, а билетите се по цена од 200 ден.

Популарно