Фото: Љубовта цвета: Марјана Станојковска на ручек со семејството на Пеце Наумовски

Кога сте јавна линност ретко може да го сокриете приватниот живот од очите на јавноста, меѓутоа на македонската водителка Марјана Станојковска тоа одлично и оди.

Марјана одлично го крие својот љубовен живот, па многумина можеби се запрашале дали е сама или има партнер.

Иако на јавните случувања може да ја видиме сама односно без парнтер, водителката на „Лото“ неколку години има машка поддршка. Тие се запознале на забава кај заеднички пријател и оттогаш започнале љубовна врска. Парот со години се гледал во приватни вили и хотели, заедно оделе на одмор кај нашиот јужен сосед каде што Пеце има јахта, а во ресторани само се појавувале со пријатели.

Денес во еден познат скопски ресторан екипата на „Слободен печат’ ги „уловила“ познатата лото девојка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Пеце Наумовски. Очигледо е дека тие повеќе не ја кријат својата врска од јавноста.

Од друга страна се шпекулира дека Станојковска е бремена, па и наскоро ќе се реализира во улога на мајка. Овие информации не се потврдени, а дали навистина е така времето ќе покаже.

Дека врската е повеќе од сериозна говори и фактот дека тие биле во друштво на најблиското семејство на Пеце.

Тие уживаа во специјалитетите од риба и морската храна. Ги уловивме на заминување, погледнете ги фотките:

Извор -убавина и здравје.мк

Славниот тренер доби ќо..еk

Саво Милошевиќ  „заминува“ од Хумска, а причината не е само спортот, туку и конфликтот што го имал тренерот со навивачите на  црно-белите.

Сè се случило во ресторанот Партизан на стадионот во Хумска, кога Милошевиќ дури прими неколку шамари од „истакнати навивачи на црно-белите„.

Инцидент се случил во ресторанот Партизан на стадионот ЈНА пред помалку од еден месец. Неколку истакнати навивачи го удриле тренерот Сава Милошевиќ.

Имено, како што дознаваме, тие беа незадоволни бидејќи стратегот на Партизан не се појавил на средбата со навивачите закажана претходниот ден. Милошевиќ дојде во ресторанот неколку дена подоцна, а неколку навивачи седеле на соседната маса.

Му пристапија видно незадоволен и, по кратка дискусија,  му удриле шлаканица. Сè завршило на тоа

Партизан викендов го игра својот прв натпревар по паузата поради короната, а индикативно е дека пред само неколку дена се појави шпекулација дека Милошевиќ го напушта Партизан и заминува во Англија во Астон Вила во клубот каде ја започна својата кариера во странство..

Предлог за денешен ручек

Комплетен ручек кој ќе го обожавате!

СОСТОЈКИ:

600 гр компири

1 главица кромид

2 пара колбаси

масло

црвена пипер

сол

бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Згответе ги компирите. Исечкајте ги на коцки.

Кромидот исечкајте го ситно и пропржете го на масло, во тоа додајте сечкани колбаси и динстајте со кромидот 20 минути, во зависнот од тоа дали се домашни или димени.

Додајте црвена пипер, сол, бибер, па ставете сечкан компир. Добро изедначете. Сервирајте со салата.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Убава приказна од скопските улици за добро утро!

Убав е денот, а уште поубав е кога ќе започне позитивно, со искрена насмевка, со позитивен збор, со убава мисла. 

Такво е и оваа утро, со една убава приказна од скопските улици. 

Ја прашувам, колку ти се цвеќињава бабо?

- Малите 50 денари, големите 100 денари.

И викам, дај ми едно големо и ѝ давам 200 денари. Не треба кусур бабо.

-Ама синко многу ми даваш, јас некогаш цел ден седам тука за 200 денари.

Ајде сега да те сликам и ќе напишам и други да си купат цвеќе насабајле од кај тебе на Партизанска.

-Чекај да ја извадам маскава, убава да бидам.

... Среќата ја прават малите нешта ❤️

Популарно