Повеќе не се кријат: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавноста заедно

Елена Ристеска пред извесен период, за Женски магазин потврди дека е во врска со скопјанецот Филип Арсовски.

Имено двојката вчеравечер за првпат се појави заедно во јавност, на Fashion Weekend Скопје.

Во ист стил, со сако и црни комбинации, Елена и Филип изгледаа одлично.

Иако на почетокот не сакаа јавноста да знае, откако медиумите го обелоденија идентитетот на саканиот на Еленче, таа реши дека нема што повеќе да сокрива.

Имено, пејачката пред некој викенд се вклучи во живо на својот профил на Инстаграм, а причината за тоа беше награда која ја доделуваше на своите верни обожаватели и следбеници.

Во изборот од наградната игра и помогна токму саканиот, а таа на шега го нарече свој асистент. Иако не му го покажа лицето, јасно беше чија е тетовираната рака, а ова како да беше навестување дека Елена повеќе нема намера ништо да сокрива ама умерено, пополека…

За потсетување, поминаа речиси четири години откако Елена Ристеска се разведе од сега поранешниот сопруг Бојан Ивановски.

ФОТО: Македонската пејачка објави фотографија од детството

Македонската пејачка, која остави најголем впечаток на почетокот на нејзината кариера во српското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“, денес и тоа како е успешна и во Македонија и во Србија.

Деновиве таа објави фотографија од себеси како дете.

Во опис на фотографијата напиша: „Погодете кој е?“. и даде фановите да одберат помеѓу одговорите „јас“ или „дефинитивно јас“.

Станува збор за пејачката Антониа Гиговска, која изминатиов период е актуелна и по тоа што ја обелодени врската со пејачот Иван од „Либеро бенд“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

off to bulgaria💛

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on

ФОТО: Татјана Стојановска го прослави својот роденден

Македонската презентерка Татјана Стојановска го прослави својот 45. роденден, а фотографии од прославата сподели и на сцоијалните мрежи.

Роденденот Стојановска го прослави во друштво на пријателите во скопски ресторан со музика во живо, забавување и пеење.

Погледнете:

ФОТО: Бремената Богдана лудо се забавуваше со другарките

Вељко Ражнатовиќ на свој својствен начин ја прослави својата ергенска вечер, па ето тоа го сподели со следбениците на социјалните мрежи и ги насмеа.

Имено, идната сопруга на синот на Цеца, Богдана Родиќ имала луда забава со другарките на моминската вечер, што можеше да се види од објавените снимки на ќерката на Цеца, Анастасија, на Инстаграм.Од друга страна, младоженецот денот го помина возејчи трактор, а фотографија од возењето објави неговиот другар.

Погледнете ја разликата меѓу моминската на Богдана и ергенската забава на Вељко:

Популарно