ФОТО: За 8 месеци заработува 70.000 евра без многу труд - погледнете како

Инстаграм моделот Клои Хортон открила дека во февруари оваа година успеала да заработи неверојатни 60.000 фунти и тоа само продавајќи фотографии во заводлива долна облека.

Оваа девојка од Шкотска заработува 20 фунти секогаш кога некој ќе се претплати на нејзиниот профил на страницата OnlyFans, а на месечно ниво се збогатува со повеќе од 7.500 фунти.

Клои инстистиран на тоа дека фотографиите таму не ѝ се претерано разголени, иако споменатата страница во јавноста е позната како некој вид порно содржина која собира жени кои сакаат да бидат модели.

Инаку, фотографиите кои таму се објавуваат се неприкладни за Инстаграм, на кој исто така објавува провокативни фотографии во секси гардероба и минијатурни бикини.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The cutest two piece @femmeluxefinery ❤️ #luxegal

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

На Инстаграм атрактивната 19-годишна девојка ја следат повеќе од 20.000 следбеници, а Твитер го користи за промоција на својот лик и дело.

На Твитер признала колку пари заработила за само 8 месеци од приходите на оваа страница, односно дека благодарение на успехот преминала во конкурентската ВИП страница каде може да се заработува двојно повеќе.

Клои се пофалила дека сега на нејзината сметка ќе легнуваат 15.000 фунти месечно, а таа не е првата старлета ниту Инстаграм сензација која признала дека заработува на овој начин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swipe for sexy pics

A post shared by Chloe (@_chloehorton) on

ФОТО: Деми Роуз во црвен латекс костим ги збудале своите фанови

Британската старлета Деми Роуз објави жешки фотографии , за да го одбележи најтоплиот ден во годината.

За денот на вљубените Деми објави неколку фотографии облечена во црвен латекс костим и ги почести своите 5 милиони фанови. Иако е многу млада , Деми е една од најпосакуваните девојки на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stay up off my Instagram, pure temptation @dannydesantos 🖤

A post shared by Demi 🌹 (@demirose) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Not your Valentine🌹 @dannydesantos

A post shared by Demi 🌹 (@demirose) on

ФОТО: Ќерката на српската дизајнерка се соблече гола за да изведе ритуал

Елена Кариќ, ќерката на српската дизајнерка Верица Ракочевиќ не престанува да ја изненадува јавноста со своите ритуали, па сега повторно покажа што прави.

Таа на Инстаграм објави фотографија каде позира гола, па напиша:

„Нуркање во духот на водата, Длабоко чистење, Благодарна сум на овој остров што можам да го наречам свој дом. Чувствувам пулсирање под моите стапала. Благословена у обновена влегувам во тренингот за учители на Тантра“, додала Елена, а коментар ѝ оставила нејзината мајка:

„Прекрасно, љубов моја посебна“, напишала Верица.

ФОТО: Водителка излезе целосно гола на бина

Иби Стивинг, данска водителка која требала да ги вратчи наградите "Zulu awards" се одлучила на сцена да излезепотполно гола. Без ништо на себе излегла насцена за да ги прогласи победниците.

Единствено нешто што имала на меѓуножјето била црвена буква „З“ што всушност го означува името на наградите што ги дава телевизијата со исто име во 14 категории, меѓу кои, награди за филм, музика, спорт и ТВ реклами.

За Иби денеска пишуваат сите светски медиуми, се чини дека нашла начин да ги добие „своите пет минути“ слава.

Популарно