Видео: Да се насмееме

 Православните христијани во наредните месеци ќе ги прославуваат следниве слави

 Митровден – 8 ноември

Архангел Михаил – 21 ноември

 Свети Климент – 8 декември

Свети 15 тивериополски маченици – 11 декември

 Свети Никола – 19 декември

Меѓутоа стенд-ап комичарот   Марјан Ѓорѓиевски пред неколку години сними видео на тема „Куќна слава“ каде  на свој начин ги објаснува сите фази на прославата на славите .

Погледнете

(Фото) Стигна на нејзината адреса – веднаш реагираше!

Пејачката Јелена Карлеуша откри една анегдота, кога од продавачката во една продавница добила подарок за најљубезна личност.

Потоа пејачката ја пречека уште едно изненадување. На адресата на карлеуша пристигна уште едне подарок, а овој пат станува збор за пакет полн производи и овошје.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💸

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Пејачката веднаш реагираше, па се пофали со тоа на својот профил на Инстаграм, а ја искористи можноста и да се заблагодари на подарокот.

„Ви благодарам“, напиша Карлеуша во описот на фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

(Видео) Еве како руски Су-35 го пресретнаа нивниот Посејдон!

Два руски авиони Су-35 го пресретнаа воениот авион на американската морнаричка патрола над Средоземното море, соопшти американската шеста флота.

„Трт пат за два месеци, руските пилоти летаа на небезбеден и непрофесионален начин во текот на пресретнувањето на авионот Посејдон П-8А на поморската патрола, американската морничка Шеста флота на 26 мај“, пишува во соопштението.

Како што се тврди, пресретнувањето било небезбедно и непрофесионално поради што руските пилоти се приближили на секое од крилата на авионот П-8А.

Инцидентот траел околу еден час. Пентагон исто така на 15 април пријавил дека рускиот Су-35 го пресретнал американскиот Посејдон П-8А над Медитеранот.

(Видео) Луна и Анабела се караат пред сите , а кога се сами…

Анабела Атијас и Луна Џогани синоќа жестоко се скараа во тек на емисијата која ја водеше Милан Милошевиќ.

„Јас со сите вас завршив“, и кажа Луна на Анабела. „Зар не кажа дека си луда на мене?“, праша Анабела.

„Му благодарам на Бог што дојдовте вие да видите зошто не сум нормална“, кажа Луна. „Тоа ти е оправдување?“, праша Анабела. „Ме нема! Заминувам, чао!“, порача Луна.

Тие две вака се караа пред камерите, но потоа кога седнаа заедно во собата, тие зборуваа нормално без да се караат, а тоа ги налути фановите на социјалните мрежи.

„Овие две се опасни измамнички!“, беше еден од коментарите.

Популарно