Во болницата во Битола

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од битолската полиција.

„Завчера околу 13:35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство.

Бебето во болница било донесено од страна на родителите Р.А.(24) и Р.Н.(24), двајцата од Битола. По наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе ќе биде предадено за обдукција“, соопштуваат од полицијата. Од СВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

СТРАШНО: Нападнати деца, едното рането со нож

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко Костовски.

Според неговите информации, Никола сега е во стабилна состојба, но Костовски порачува:

Јавно барам веднаш градоначанлникот Смилевски, командирот на полициската станица и сите останати надлежни да дадат се од себе и оваа група деликвенти и кукавици да се пронајде, да се истакнат нивните идентитети и веднаш да се преземат сите законски мерки. Во спротивно ќе следи голем протест со граѓанска непослушност. Овој случај мора веднаш да се реши!

Во стан во Козле пронајден мртов маж од Скопје

Претпладне околу 11 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во домот на ул. „Ловќенска“ во Скопје, бил пронајден починат Б.С. (40).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. 

Панки од ,,Куку Леле” ослободен од грчкиот затвор

Пеачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како ,,Панки” е пуштен на слобода од грчкиот затвор пишува 24 Инфо. 

Тој беше уапсен во март годинава на преминот Евзони на пат кон Грција. Тој се бараше со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Пејачот се сомничи дека, во 2006 година, од два банкомата, во Минхен, Германија, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура.

Панки е виден вечерва во скопско кафуле во центарот на Скопје, но не е познато како завршило барањето на германските власти тој да биде испорачан на Германија

Популарно