Видео: Пред 20 години се роди првата седморка – вака изгледаат денес

Пред скоро 20 години веста за родена седморка го шокираше светот. Иако докторите не веруваа дека сите седум деца ќе дојдат на свет живи и здрави, ова неверојатно семејство го докажа спротивното.

Боби останала бремена после лекувањето од неплодност и иако докторите ја советувале да го редуцира бројот на ембриони, таа знаела дека треба да ги има сите 7 бебиња.

Медицинскиот свет засекогаш е променет на 19. ноември 1997 година. Сите седум бебиња се родиле, а семејството Мекој се наоѓало пред огромен предизвик. Сепак, двата родители направиле одлична работа, бидејќи нивните деца израснале во среќни и здрави, млади луѓе. Сега, имаат 20 години.

Натали, Брендон, Нејтан, Кени, Келси, Алексис и Џоел завршија средно школо и запишаат факултет.

Паднав на тераса поради најзгодниот тип: Најлудата авантура на Тања Кочовска

Откако пред неколку дена го прослави својот 53-ти роденден, актерката Тања Кочовска вели дека е задоволна и среќна од себеси. Роденденот, таа реши да го прослави со својата сестра, пејачката Лидија Кочовска.

„Дента на мојот роденден, бевме со Лидија до Грција на кафе на море. Вечерта пред роденденот ми дојде таа идеја. Една од најдобрите другарки ми живее во Ријека и се случува вечерта да ми дојде да се спакувам и сабајлето рано да седнам во кола и да отидам кај неа. Многу ги сакам тие изненадно-авантуристички моменти“, вели шарматната актерка.

Повеќе детали читајте на Женски магазин тука.

Фото: Таа се „осмели“ да го оцрни Коби Брајант

НБА звездата Коби Брајант  загина  вчера во хеликоптерска несреќа, тој покрај неверојатните успеси кои ги имаше, беше човек и кој јавно призна дека ја изневерува сопругата откако беше обелоденото дека е обвинет за силување на вработена во хотел.

На овој детал само неколку часа по неговата смрт потсети новинарката на Вашингтон Пост, Фелиција Сонмез споделувајќи текст од пред неколку години, по што на нејзина адреса пристигнале голем број закани.

-Па, ова навистина ги отвори очите. За оние 10.000 (буквално) кои коментираа, ми праќаа мејлови со навреди и закани дека ќе бидам убиена, ве молам да застанете и да ја прочитате оваа приказна. Напишана е пред повеќе од три години и не ја пишував јас. Секоја јавна личност би требало да биде запаметена во својата целовитост, напиша новинарката.

По ваквите објави на Твитер, Сонмез беше суспендирана од своето работно место.

„Медо“ е виновен за размената на слики на малолетнички!

Според последните информации МВР влезе во трагата на администраторот на групата Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови.  Во групата формирана на социјалната мрежа Телеграф беа разменувани фотографии на малолетнички со речиси порнографска содржина.

Средношколци, но и возрасни споделуваа и коментираа интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава. Групата со над 7000 членови од синоќа е преименувана од Јавна соба во Група само за возрасни, пишува Телма.

„Медо“ е кодното име на администраторот на групата на телекомуникациската апликација „Телеграм“ која викендов ја крена на нозе македонската јавност, откако беше обелоденето дека таму се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки. Тој за македонски медиуми тврди дека целта не била порнографија, но работата излегла од контрола.

Популарно