ФОТО: Сестрата Миа премногу потсетува на неа

Ксенија Пајчин беше една од најубавите и најхаризматичните жени на српската естрада. Денеска таа би наполнила 42 години, но за жал, нејзиниот живот прерано завршил.

Имено, пејачката е убиена во 2010 година во својот стан во Вождовац, каде нејзиниот тогашен партнер Филип Каписода прво испукал неколку куршуми во неа, а потоа се самоубил. Таа со црногорскиот манекен тогаш била две години во емотивна врска.

Малку е познато, но Ксенија има и помала сстра од вториот брак на татко ѝ.

Таа се вика Миа Пајчин и прерасна во прекрасна, талентирана млада дама, кој по ликот и ставата многу потсетува на својата сестра Ксенија.

Таа во едно свое интервју и истакнала дека сака да продолжи по стапките на сестра ѝ, поточно да се обиде да заплива во актерските води.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

Миа минатата година се огласила на социјалните мрежи, токму на роденденот на својата сестра, пишувајќи дека многу ѝ недостасува.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💭🧸

A post shared by #she__loves__unicorns (@pajcin_m1a) on

ВИДЕО: Лозано на сцената порача од која држава доаѓа

Мајко“ на Влатко Лозановски најдобра поп-фолк нумера на MAC На спектакуларната музичка церемонија МАC 2020, што се одржа во Белград, Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера, за нумерата „Мајко“.

Влатко победи во силна конкуренција, меѓу номинираните беа Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд.

– Јас не сум од Северна, јас сум од Македонија, порача Влатко Лозановски.

Влатко им се заблагодари на сите што гласаа за него.

Пред широкиот аудиториум, Влатко се обрати на македонски јазик и кажа дека доаѓа од Македонија, а не од земјата со новото име. Исто така, рече дека зборува на македонски јазик затоа што во една прилика, српската пејачка Јелена Карлеуша рекла дека македонскиот е секси јазик за неа.

ФОТО: Таа не сака ни да стои покрај него

Кога Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке слетаа на аеродромот во Белград, тие не оставиле впечаток дека сè е во совршен ред. Иако често ги фотографираат како одат рака под рака во јавност и се насмевнуваат, овој пат не беше така.

Како што српски „Ало“ го пренесува пишувањето на „Свет“, сопружниците се однесувале како странци.

Извор на местото на настанот објаснил дека пејачката одела пред Ташкет, без да каже ниту збор, а нејзиниот гнев се гледал на лицето.

Додека нејзиниот сопруг ја туркал натоварената количка зад неа, Миљковиќ само ја носела својата торба и влегла во автомобилот побрзо, оставајќи го тој да го натовари багажот.

Пејачката цело време била намуртена, а не е познато дали двајцата се скарале за нешто или дали некој друг ја изнервирал.

Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено

Денес се навршуваат 39 години од раѓањето на Тоше. Тој ни остави вечни подароци од ноти кои никогаш нема да се заборават, ни подари многу љубов и не научи на убавината во секој ден и секој човек.

Карлеуша и Тоше беа многу добри пријатели и колеги. Спомените од времето кога се дружеа таа реши да ги сподели со своите обожаватели и следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Во продолжение погледнете ја објавата на Јелена:

Популарно