Сосетката на Кристијано Роналдо, открила каков е приватно фудбалерот, но и како живее неговото семејство

Сосетката на Кристијано Роналдо, Елизабета Бети Борел, открила каков е приватно фудбалерот, како живее неговото семејство, но и какови соседи се тие.

Кристијано живее со партнерката Џорџина Родригез и четирите деца – две заеднички и две негови од сурогат мајка, во елитен кварт во Торино. Елизабета, чиј татко бил познатиот фудбалер Феличе Борел, вели дека Роналдо и неговото семејство се совршени соседи. 

“Се плашев дека постојано ќе организираат забави и дека ќе прават бука, но тие се најдобрите можни соседи. Постојано е тивко”, вели таа за “Corriere della Sera”.

Елизабета додала и дека познатиот фудбалер има гаража која е полна со скапоцени автомобили.

“Кристијано воглавно го гледам во Ролс-Ројс. Гаражата му е полна со спортски автомобили, помеѓу кои се наоѓа и еден Лотус”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enjoy 😉👌🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Сосетката вели дека фудбалерот на Јувентус има затворен базен и мала, но прекрасно уредена градина.

“Јас, иако сум ќерка на познат фудбалер, имав детство како и сите мои врсници, но децата на Роналдо живеат поинаку. Често го гледам Кристијано Јуниор како вози скејтборд во заштитениот дел од улицата во која не може да се влезе поради рампите и обезбедувањето. Секогаш кога ги води децата на прошетка, Џорџина покрај себе има телохранител”.

Таа го опишала животот на децата на Роналдо како “живот во златен кафез”:

“Кристијано Јуниор е најчесто на училиште или на тренинзи во Јувентус. Јас имам четири внуци кои си играат со своите врсници низ квартот. Кристијано би можел да се дружи со нив, но кога и да го видам, тој е сам”, заклучила сосетката на Португалецот.

Видео: Влатко Лозановски со награда за најдобар поп-фолк изведувач на второто издание на МАС

На вчерашното второто издание на МАС  кое синоќа се одржа во Белград нашиот пејач  Влатко Лозановски доби награда за најдобар поп-фолк изведувач.

– Голема благодарност до моите во Македонија, морам да го поправам Сале, тоа е Македонија, не е со тој додаток што го кажа пред малку, порача Влатко Лозановски при подигнувањето на наградата, поправајќи го водителот кој рече дека Влатко доаѓа од Северна Македонија.

 

@vlatkolozanoski priznanje POP FOLK NUMERA!

Posted by MAC /Music Awards Ceremony on Monday, January 27, 2020

„Мајко“ на Влатко Лозановски е избрана за најдобра поп-фолк нумера на MAC музичките награди.

Меѓу номинираните за оваа категорија беа уште и Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд.

Фото: Еве ја разликата помеѓу Трамп и Обама

Трагичната смрт на Коби Брајант и уште 8 други лица, меѓу кои и неговата 13-годишна ќерка , Џиана , ја потресе целата планета.

Актуелниот и поранешен претседател на Соединетите држави се огласија со свои соопштенија во врска со оваа трагедија што се случи.

Доналд Трамп на Твитер напиша:

- Во извештаите се вели дека еден од најголемите кошаркари, Коби Брајант, и тројца други се загинати во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тоа е ужасна вест.

Сегашниот претседател на Америка се чини дека ја даде својата изјава премногу грубо и многумина ја толкуваа како изјава од учтивост.

Барак Обама , од друга страна,  , според мислењето на голем дел од јавноста, со далеку потопли и поинтимни зборови за кои жали не само за смртта на голем спортист, туку и за загубата на три девојчиња.

И ова е она што многумина во оваа ситуација го изоставуваат како факт, дека е можеби далеку поголема тага што животот го загубија трите девојчиња, вклучувајќи ја и ќерката на Брајант, пред тие девојчиња беше животот.

- Коби беше легенда на теренот и штотуку започна нешто што требаше да биде значајно второ поглавје од неговиот живот. Но, губењето на Ѓиана дополнително им го крши срцето на родителите како нас. Мишел и јас испраќаме Љубов и молитви до Ванеса и семејството Брајант на овој незамислив ден - рече Обама.

Семејството Обама беше многу блиску до семејството на Коби и тие беа пријатели.

Да не заборавиме дека Доналд Трамп порача многу поемотивна порака подоцна во која изрази сочувство и изрази тага за трагедијата што се случи.

- Коби Брајант, и покрај тоа што навистина беше еден од најголемите кошаркари на сите времиња, тој штотуку го започна својот живот. Тој многу го сакаше своето семејство и со толку многу страст гледаше кон иднината. Губењето на неговата убава ќерка ги отежнува овие моменти. Јас и Меланија искажуваме најдлабоко сочувство до Ванеса и прекрасното семејство Брајант. Бог нека биде со вас “, рече подоцна Трамп.

Видео: Таа излезе и покажа скоро „се“

Синоќа, жирито беше крајно строго со кандидатите на „Звездите на Гранд“, а Саша Поповиќ и водителката Сања Кужет јасно потенцираа дека е време да се разделиме со некои.

Надица Вермезовиќ (28) од Ваљево е една од натпреварувачите која привлече големо внимание на натпреварот, но и лавина коментари на социјалните мрежи.

Поточно, таа се појави на сцената синоќа во „облека“  од која  се гледаше скоро „се“ , тоа предизвика силна реакција на Твитер.

- Како тоа храниш дете, го  образуваш и тоа доаѓа до звездите на гранд да ја  покаже вагина..та - беа дел од коментарите на Твитер.

Популарно