ФОТО: Аполонија Левелајн е вистинска секс бомба

Гламурозниот модел и Инстаграм сензација Аполонија Левелајн неодамна за британските медиуми рекла дека историјата се повторува и дека малтретирањето кое го имала во училиште, сега го доживува на Интернет, секојдневно соочувајќи се со навреди и лоши коментари.

Згодната 20-годишна девојка тврди дека нејзиниот инбокс е претрупан со насилни и заканувачки пораки, како и оние во кои ја навредуваат за изгледот, однесувањето и личноста.

Аполонија додала дека ја нарекувале „дебела“, „неморална“, „сериска љубовница“, како и дека ѝ велеле дека болно сака внимание.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Always pink 💓

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

Оваа Британка сега одлучила конечно отворено да проговори за насилството на Интренет и да ги предупреди другите на последиците кои тоа може да ги донесе со себе.

„Лудо е колку безобразни пораки добива. Мислев дека тоа ќе престане кога ќе пораснам, но не ми испраќаат само тинејџерите такви пораки, туку и возрасни мажи. Да некому му испраќам такви пораки не би можела да спијам и би се чувствувала лошо, не сфаќам што ги тера така да коментираат“, рекла таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

More lounge clothes than anything 🤪 #novababe

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

Инаку, оваа блогерка раскажала дека со години била жртва на врсничко насилство, што дошло до таа мера што нејзината куќа ја мавале со камења и јајца и ѝ оставале закани со смрт во поштенско сандаче.

Денес на Инстаграм ја следат над 100.000 луѓе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Teddy 🖤 @isawitfirst #isawicons #ad

A post shared by Barbi Page 3 (@apolloniallewellyn) on

ФОТО: „Чуварката од плажата“ во шестата деценија „како од мајка родена“

Поранешната ѕвезда од „Чувари од плажата“, Дона Д’Ерико направи фотосесија во добротворни цели. Фотографот зад сликите е Ник Салимбени.

Глумицата која е во своето шесто десетлетие од животот, позираше гола, само со црвена боја на себе. На Инстаграм таа објави една фотографија, со покана обожавателите да ги купуваат другите. 

Целта на кампањата, како што нагласи Д’Ерико, е да се соберат пари за спасување на жртви на трговија со луѓе, образование за ранливите категории и помош да се вратат на самостојниот живот.

Дона се придружи на поставата на „Чувари од плажата“ во 1996 година, а потоа глумеше и во засебната серија „Ноќните чувари од плажата“.

ФОТО: Сопругата на славниот актер ги покажа стомачните

Тина Кунаки (22) има ќерка со актерот Венсан Касел (53), а иако има породување позади себе, успеала стомачните мускули да ги доведе до совршенство.

Убавата манекенка со бразилски корени ги воодушевила сите, а нејзините милион следачи на Инстаграм не можат да поверуваат што гледааат.

Венсан Касел дури 30 години е постар од Тина Кунаки, па луѓето не можат, а да не се запрашаат што видела оваа убавица во него, иако ова на Венсан никако не му пречи и делува како да не чувствува таков вид на притисок од околината.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🥥

A post shared by tinakunakey (@tinakunakey) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by tinakunakey (@tinakunakey) on

ФОТО: Деми Роуз во црвен латекс костим ги збудале своите фанови

Британската старлета Деми Роуз објави жешки фотографии , за да го одбележи најтоплиот ден во годината.

За денот на вљубените Деми објави неколку фотографии облечена во црвен латекс костим и ги почести своите 5 милиони фанови. Иако е многу млада , Деми е една од најпосакуваните девојки на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stay up off my Instagram, pure temptation @dannydesantos 🖤

A post shared by Demi 🌹 (@demirose) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Not your Valentine🌹 @dannydesantos

A post shared by Demi 🌹 (@demirose) on

Популарно