Видео:Професорка од средно му праќала гoли фотографии на ученик

Џојс Чрчвел (40), професорка по физичко во средното училиште „Берихил“ во тулса Оклахома е обвинета за силување на 18 годишен ученик/

Џојс е мајка на две деца, го повикала тинејџерот во својот дом каде била уште една професорка и тројцата имале однос.

Таа беше уапсена и обвинета за силување од прв степен во вторникот, а другата жена која веќе дала отказ од истото училиште поминала без обвинение.

Џојс Чрчвел минатата година започнала да комуницира со тинејџерот преку Снепчет па таа му испраќаласвои голи фотографии.

Сексуалното злоставување започнало во декември, а ученикот и рекол на полицијата дека иако возраста во Оклахома за согласност на сексуален однос е 16 години и повозрасните можат да бидат жртви на доколку насилникот е во позиција на авторитет на жртвата.

Дали е ова можно и кај нас? Во Германија во огромниот сообраќаен метеж, сите возат вака поради една ситуација

Колоната од автомобили поредени на крајната десна, односно крајната лева лента сред сообраќаен метеж, лесно може да ги збуни возачите кои не се навикнати на ваква сцена во Германија.

За некој да се направи паметен и да “прелета” низ празниот простор во средина, веројатно на крајот од патот би платил висока казна.

Имено, законот во Германија вели дека во текот на сообраќаен метеж сите автомобили возат по крајната десна, односно крајната лева лента за да се направи простор за возила на Итната помош, пожарникари и полиција, напишал еден корисник на Редит.

Неговото видео веднаш собрало бројни пофалби поради менталитетот на нацијата која размислува на ваков начин. Сепак, имало и такви кои тврделе дека не секогаш е волку просто.

“Јас сум од Германија и верувајте ми, ова е реткост. Никогаш не сум видел толпата да се однесува вака во реалниот живот, секогаш постои некоја будала што се однесува како што ќе му текне”, напишал еден член на Редит под видеото.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

Што велите вие?

Необјавена фотографија на Цеца: Ова е сликата направена зад решетки

Светлана Цеца Ражнатовиќ и српскиот политичар Чедомир Јовановиќ веќе со години не се во добри односи. Последната нивна заедничка средба беше на роденденот на близначките на Жељко Јоксимовиќ и тогаш српскиот портал „Информер“ објави дека Чеда и покрај тоа што сакал да ја избегне пејачката, не успеал во тоа, а сите забележале дека Цеца не го поднесува.

Имено, тие се во лоши односи уште од 2003 година, бидејќи Чедомир Јовановиќ бил виновен за нејзиното апсење во акцијата Сабја. Во тоа време Јовановиќ беше потпретседател на владата, па медиумите пишуваа дека инсистирал фолк дивата да биде задржана во притворот и тоа во нехумани услови. Цеца ваквите наводи не сакаше да ги потврди, но истите никогаш ги нема ни демантирано.

„Јас мојата голгота ја поминав. Ме у*псија и ме ставија во позади решетки подолго од било кој ма*ијаш. Оние кои тоа ми го направија мене и на моите деца совеста им е најголема казна, беше единственото нешто што Цеца го кажа за тие 121 ден што ги помина зад решетки поради обвинение дека е во контакт со земунскиот клан и затајување на данок во ФК „Обилиќ“ што го наследи од својот сопруг, Жељко Ражнатовиќ.

Но, ова не е единствената причина што тие не се во добри односи. Имено, пред неколку години, Чеда Јовановиќ објави и фотографија од Цеца направена во тој период, јасно ставајќи до знаење дека пејачката своевремено била зад решетки и дека има дамки во минатото. Монтажа или не, неговата порака беше јасна, а Цеца ова никогаш нема да му го заборави.

Три муслимански имиња кои родителите масовно им ги даваат на децата во Македонија – мислат дека се стари македонски

Изборот на име за детето претставува дел од подготовката за доаѓањето на најважното нешто во животот за секој родител.

Трендовите постојано се менуваат, а денес најпопуларни се кратките и необични имиња кои им се даваат на децата.

Во продолжение ви откриваме три најпопуларни муслимански имиња кои најчесто им се даваат на децата во Македонија како и нивните преубави значења:

1. Сара

Името е изведено од зборот сараи а значи владеење, жена од висок ранг. На арапски името значи носење на среќа и радост. Во повеќе варијанти е познато кај муслиманите. Во Босна, Хрватска, Србија и Македонија ова име се наоѓа меѓу најпопуларните 10 имиња.

2. Ема

Ема е скратена варијанта од повеќе имиња, па со тоа и самото име има повеќе значења. Во Македонија Ема е скратено од Емилија, а кај муслиманите од Емира, Емина. Изведено е од германскиот збор ермен – што значи цел. Ова име е навистина преубаво за дете.

3. Хана

Името Хана има арапско потекло и има значење за разбирање, како и искрена и паметна жена. Постои приказна дека имаето настанало од името на една билка. Ова име во различни делови може да се најде со одредени спцефичности, како во Европа Хана, Ханна, Ханах. Името Ханна во првата половина на 20-век било доста популарно во северна и централна Европа, а посебно во Германија.

Популарно