ЛУДАК НА ДЕНОТ: "Цел живот тренирав за ова, јас на полиција не застанувам, ако треба пукајте"

По прогласувањето на полициски час во Македонија се појави и ваква објава на социјалните мрежи. Извесен "El Deliquente" порача дека цел живот тренирал за ова и дека нема да го почитува полицискиот час, ако треба нека пукале во него.

*Редакцијата на zase.mk апелира до сите граѓани да се придржуваат до мерките за да побрзо се спречи ширењето на вирусот. #СедетеДома

ВИДЕО: Италијанскиот свештеник одржа миса на Фејсбук па..

Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се заробени во своите домови поради коронавирусот, а како поинаку освен преку лајфстрим на Фејсбук.

Меѓутоа, свештеникот не можел ниту да претпостави дека неговата миса така слатко ќе ги насмее луѓето од целиот свет.

На свештеникот по грешка му се вклучиле филтерите на Фејсбук, па така тој, од робот, се претвораше во мачка, тренер, амиш…

Како изгледаше „маскирањето“ на овој свештеник во живо, погледнете…

ВИДЕО: Пензионерка најде начин да го прошета кучето среде полициски час

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на ден.

Во таква ситуација, една белградска пензионерка на свој оригинален начин го прошета кучето. Видеото стана вирален хит, а начинот на кој кучето се враќа дома е особено интересен.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KO OCE NADJE NACIN. @jvoans

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

ФОТО: Храбриот моторџија навистина го прекрши полицискиот час за Сузана

Дечкото кој вети дека нема да го спречи полициски час, за да ја покаже љубовта кон својата Сузана, си остана на својот збор.

Ништо не го спречи во своите намери.

"Голем поздрав до патролите пред зграда од 8 саат што ме чекаат (со маски за дишање) и сите душмани, најголем поздрав до фановите, без вас ова не би било ова, да не речете Таци не си стои на зборот еве излегов на автопат."

Секако, сликата е од ходник, на моторче, и иде гас. Секоја чест. Зборот е збор.

Популарно