ВИДЕО: Се сеќавате на момчето кое лижеше ВЦ школка сред пандемија?

Инфлуенсерот Ларц од Калифорнија, познат по своите секојдневни видеа кои што ги објавува на својот Инстаграм профил, моментално е во лоша здравствена состојба.

Овојпат тој одлучил да се придружи на “коронавирус предизвикот“ во кој морал да ја лиже ВЦ школката. Целиот предизвик го снимил и го споделил на социјалните мрежи.

Овој предивик се прошири по социјалните мрежи, а особено на апликацијата Тик Ток. Иако многумина се згрозени и не можат да веруваат дека некој го прави токму тоа, некои како што е на пример Ларц уживаат во тоа и собираат лајкови на социјалните мрежи.

Неколку дена по настанатото видео со ВЦ школката, Ларц објавил видео во кое што се наоѓа во болнички кревет и во кое што зборува дека е позитивен на коронавирусот, пренесуваат од „New York Post“.

Видео: Оваа водителка сака да „истакнува“ еден свој дел

Италијанската новинарка Дилета Леота е под сериозна закана од губење на титулата на најубава спортска новинарка.

Таа  доби  голема конкуренција од Аргентинката Марија Сол Перез, која ги запали социјалните мрежи пред три години со провокативно прашање во локално шоу! 

Сега таа го „запали“ Инстаграм со провокативен клип од туш! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Necesito un poco de ese calor. Vacaciones y que no exista la pandemia. Gracias 🙏🏾 ahora estoy así 🥶😷🤦🏼‍♀️

A post shared by Sol Perez (@lasobrideperez) on

Тој често ги истакнува своите атрибути на своите социјални мрежи! 

Видео: Дали е ова најдобрата реклама за прозорци?

Антирасистички протести се одржуваат во САД веќе неколку денови откако бел полицаец го уби невооружениот афроамериканец Џорџ Флојд, а сега се проширија во целиот свет.

Во текот на викендот, демонстранти се собраа во Лондон, Берлин и Окланд, меѓу другите градови, за да се побунат против полициската бруталност и да покажат солидарност со американската јавност, која бара одговорност за смртта на црнецот.

Во тие протрести се слуќуваат грабежи на продавници за техничка опорема и спортска опрема. Меѓутоа на ова видео ќе видите како еден од демонстрантите се обидува да го скрши стаклениот излог од продавницта со намера да ја ограби продавницта. Меѓутоа во продолжение на видиево ќе видите нешто несекојдневно!!

Популарно