(Фото) Дино Мерлин стана дедо

Имено, пред неколку дена синот на Мерлин, Хамза и снаата Десенета Табаковиќ Дервишалидовиќ, добија син, кого го именуваа Незир. Момчето го доби името на неговиот прадедо Незир, таткото на неговата сопруга Дино Мерлин.

– Мама и бебе веќе се дома и се чувствуваат добро. Честитки до семејството доаѓаат од сите страни – рече изворот.

Синот на Дино Мерлин и неговата сопруга се венчаа минатата година, а тие се заљубија во средното училиште. Дино и неговата сопруга Амела се пресреќни поради првиот внук, како и нивната ќерка Наида која стана тетка.

(Фото) Замисли желба! Анастасија го дочека роденденот на необичен начин: Пред неа две торти, а таа…

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ го дочека својот 22. роденден во кругот на најблиските пријатели, во опуштено издание и без грам шминка, што многумина ги изненади.

На масата пред неа беа две торти, а додека дуваше свеќички, направи таков израз на лицето што и самата себе се насмеа.

„Какво женствено дување на свеќи“, напиша Ражњатовиќ, но не откриваше каква желба замислила.

Набрзо почнаа да пристигнуваат голем број роденденски честитки од блиски личности до неа, а Анастасија сите ги сподели на социјалните мрежи.

Погледнете во продолжение како изгледаше младата пејачка додека дува свеќички.

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ го дочека својот 22. роденден во кругот на најблиските пријатели, во опуштено издание и без грам шминка, што многумина ги изненади.

Не се срамеше да покаже

Поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“, Сања Станковиќ е позната по својот прекрасен изглед, но доколку мислевте дека за тао е заслужна само правилната исхрана или вежбањето, тогаш се излажавте.

Покрај споменатото, Сања се вклучи и на одредени масажи, но посебно за својот задник. Очигледно само вежбите не и се доволни за да добие задник каков што посакува, туку требала и мала „помош“.

Таа на својот профил на Инстаграм постави кратка објава во која се гледа како го одржува нејзиниот задник. На него има поставени некакви вакум-полутопки, а се претпоставува и дека е вклучена на електростимулација.

Погледнете во продолжение како изгледаше тоа.

Слоба го гледаа како „златна кокошка“, а Луна како госпоѓа Радановиќ!

Поранешниот учесник во „Задруга“, Милјан Врачевиќ откри детали поврзани со учесниците во реалното шоу, а посебно внимание посвети на Ана Кораќ и Давид Драгојевиќ.

„Ана ми кажа дека Давид ја тепа, но гледам дека во емисијата го демантираа тоа. Толку за образот на Давид, кој сега ме критикува, а го користеше мојот автомобил. Го земаше мојот Мерцедес од 15.000 евра, за да може да го врати со празен резервоар“, кажа Милјан.

„Семејството Џогани продаде се. Децата се слика на родителите. Луна на 24 години од себе прави најголем срам, прва јавна измама која беше пред малите екрани. Но, Анабела беше актер на тоа и ја поддржуваше. Не затоа што сакаа да ја поддржат нејзината љубов, туку затоа што знаеја дека кариерата на Слоба ќе биде успешна. Го гледаа како златна кокошка, а неа како госпоѓа Радановиќ“, открива тој.

Популарно