Кој прв ќе и нап..ви дете?

Дури 15 мажи се натпреваруваат да  и направат дете на една жена (40) во новото шоу на Фокс Labor of Love.

На шоуто  домаќин е Кристин Дејвис, најпозната по улогата на конзервативната Шарлот во серијалот „Сексот и градот“. Главниот протагонистка е Kristi Kecmen, која сака да има дете пред да и „отчука“ биолошкиот часовник, а во моментов  таа разведена.

Како што вели, изминаните години нејзината кариера  и била на прво место, таа сака да го најде човекот од нејзиниот живот, но уште поважно, таткото на своето дете.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you everyone who tuned in for episode 1 of @laboroflovefox 🙏🏻 I hope you had as much fun as I did and I can’t wait to share the rest of this journey with you! Be prepared for laughter, tears, surprises, and an ending you didn’t see coming! Much love to you all ❤️ • • • • • #fierce #unstoppable #motherhood #shemeansbusiness #LaborofLove #herbusiness #bossbabetribe #creativechics #dreamersandoers #femaleentrepreneur #girlbosses #bossbabesquad #hersuccess #womenintheworld #sisterhoodovercompetition #thisgirlmeansbusiness #womensupportingwomen #sayyestosuccess #womenwithambition #womenwholead #lifesgreatestadventure #myjourney #femaleempowerment #women #bossbabe #goafteryourdreams #makeithappen #gobigorgohome #themodernmamanista #FOXtv

A post shared by Kristy Katzmann (@kristykatzmann) on

"Само што наполнив 40 години и раскинав една врска. Излегував на состаноци затоа што сакам да започнам семејство, а времето не е на моја страна. Мислам дека многу жени ќе се идентификуваат со мене", рече таа.

Со оглед на тоа дека таа треба да има бебе на крајот од шоуто, јасно е зошто таа емисија е поконтроверзна од повеќето слични емисии во кои се бара партнер.

Првата емисија започнува со донација на сперма. Додека мажите чекаат во ред да ја наполнат чашата, Krisitn Dejvis им објаснува дека ќе се анализира нивната сперма и ќе се провери нивната плодност, а зависи од тоа дали ќе останат на шоуто.

Продуцентот Loren Girion  призна дека мажите не знаеле дека ќе донираат спермата сè додека Kristin Dejvis не им кажала пред камерата, пренесува Index.hr.

„Тие се согласија“, коментираше таа.

Покрај тоа, тие ќе треба да покажат како се справуваат со децата, да менуваат пелени, да се грижат за соба полна со деца и да ги поврзат со уред што симулира породилни болки.

"Една од најголемите „дилеми“  ми беше дека нема да има мажи што го сакаат ова. Мислам дека вистинскиот тест беше анализа на сперматозоидите веднаш штом ме сретнаа", коментираше Кристи Кецмен.

Таа додаде дека најтешко за неа  е  што  ќе мора да „исфрла“ еден маж од серијата секоја недела

Фото: Таа со својата „фризура“ го воодушеви светот

Се сеќавате ли на оваа кукла? Девојчето со бујна коса иа една година и го шармира целиот свет со убава коса и широка насмевка. Малата Габриела е родена на 30 април 2019 година и таа веднаш го воодушеви светот со својата густа црна коса.

Една година подоцна, поради нејзините долги прамени, таа го заработи прекарот „златокоса“ и луѓето не можат да престанат да и се восхитуваат.

Мајката на Габриела Деница Канева редовно објавува фотографии од девојчето, од кои се воодушевени сите фанови. Покрај социјалните медиуми, Габи е звезда во Софија, Бугарија, каде живее семејството.

"Кога се роди Габи, јас веднаш бев импресиониран од нејзината коса. Мојата постара ќерка Ивона сонуваше за долга коса сестра, на која ќе може да и направи фризури. Нејзината желба се оствари", вели гордата мајка.

Таа признава дека акушерките во болницата исто така биле воодушевени и признала дека никогаш не виделе бебе со толку многу коса.

"На секоја прошетка, луѓето не престануваат и се восхитуваат на нејзината коса. Таа ужива да биде во центарот на вниманието и, освен косата, ги импресионира луѓето со широката насмевка", додава Деница.

За време на бременоста, вели таа, таа копнеела по зачинета храна, но не смета дека тоа е причината зошто бебето се роди со долга коса.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Денешната атмосфера во работното опкружување е прилично напната и вие сте понервозни од обично. Во вашиот љубовен живот постојат повеќе од една симпатија. Ве мачи зголемениот притисок.

БИК

Можеби ќе дојде до помали промени на работното место со кои нема да бидете задоволни. Ако сте во врска, ќе поминете убав ден со партнерот. Поволен ден за нови познанства на слободните Бикови. Ви треба масажа.

БЛИЗНАЦИ

Со колегите имате добар однос и заедно градите позитивна атмосфера. Ве очекува пријатен ден. Подготвени сте за нови познанства, авантури и интересни настани. Денес е добар ден за флерт. Проблеми со црниот дроб.

РАК

Може да се надевате на подобрување на финансиската состојба. Ако чекате резултати од некое судење, ќе бидете задоволни. Многу ви се допаѓа една посебна личност, но го криете тоа. На полето на здравјето немате проблеми.

ЛАВ

Добро се снаоѓате во секоја работа која подразбира комуникација со луѓе. Добро сте расположени и тоа го пренесувате на луѓето околу вас. Саканата личност поминува низ тежок период во животот, а вие сте покрај неа. Чувствувате исцрпеност.

ДЕВИЦА

Не се надевајте дека ќе имате многу слободно време. Ве чека напорен период на работа исполнет со обврски. На љубовно поле ве чека мирен ден. Со партнерот се сложувате одлично. Внесувајте повеќе витамини.

ВАГА

Денес ве чека ден без посебни оптеретувања во кој ќе можете да бидете опуштени и без премногу труд да покажете добри резултати. Ве очекува интересно попладне за ново познанство. Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Ве очекува прилика за добра заработка која потекнуваа од некоја личност од странство, без разлика дали станува збор за важен клиент или инвеститор. Личноста која ви се допаѓа ви дава сигнали и постои флерт. Проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Ако чекате вистински момент за реализација на своите планови на деловно поле, денешниот ден е исклучиво поволен за такво нешто. Може да очекувате позитивен одговор од саканата личност. Водете сметка за белите дробови.

ЈАРЕЦ

Нема да може да остварите сѐ што посакувате, но имајте на ум дека сте склони себеси да си зацртате многу високи и нереални цели. Ако постои личност од минатото на која и се враќате, денес е ден за средба со неа. Посетете доктор.

ВОДОЛИЈА

Вие генерално добро се снаоѓате во кризни ситуации и денес тоа многу ќе ви значи бидејќи ве чека прилично стресен ден. Саканата личност максимално ви угодува иако не и е лесно. Здравјето е одлично.

РИБИ

Иако по мислењето на многумина имате премногу големи амбиции, се чувствувате доволно способни да ги остварите. Денес е денот кога може тоа и да го докажете. Можеби вашата симпатија не е свесна што чувствувате за неа. Главоболка.

Популарно