Фото: Тие сакаат да го заборават минатото

Секој холивудски актер има барем една улога во својата кариера на која не е многу горд. А, што ако баш тој нивен филмски карактер е токму она  по што фановите ги препознаваат ширум светот? Овие познати холивудски актери ги мразат своите улоги.

Случај со следните холивудски звезди кои заради парите заради лошата проценка прифатија улоги во филмови за кои денес немаат убави зборови.

Мет Дејмон - Борнов  ултиматум (2007)

Борнов  ултиматум  е третиот филм во серијалот за акција-трилер за поранешниот американски специјалец Џејсон Борн, инспириран од романите на Роберт Ладлам. Главната улога во овие филмови ја толкуваше Мет Дејмон, кој не уживаше во третиот дел од сагата.

Тој го обвини сценаристот Тони Гилрој за наводно слаб квалитет на филмот и рече дека смета оти Борновиот ултиматумот  ќе му ја уништи кариерата. На крајот се покажа дека филмот заработил 442,8 милиони долари само од билетите за кино.

Сара Џесика Пакер - Сексот и градот 2 (2010)

И покрај фактот дека филмот ги глуми Пенелопе Круз, Мајли Сајрус, Лиза Минели и Хајди Клум во филмот, публиката и критиката беа едногласни дека филмот е голем неуспех.

Во врска со улогата во овој филм, Сара Џесика Паркер рече: „За цело време на снимањето, сакав да не бидам таму. Јасно ми е дека не успеавме да направиме добар филм, но од друга страна, треба да се има предвид дека заработивме големи пари “.

Роберт Патинсон - Самрак (2008)

Роберт Патинсон не му се допаѓаат филмовите од серијалот „Самрак“. Не го сака ниту Едвард Кален, ликот што го толкуваше во нив и не разбира зошто  другите луѓе ги гледаат  овие филмови.

Роберт ја отвори душата во едно интервју: „Колку повеќе внимателно го читав сценариото, толку повеќе го мразев тој лик (Едвард). Плус, тој е 108, и тој сè уште е невин! Очигледно има некои проблеми ... “

Хали Бери - Жена-мачка (2014)

Пред објавувањето на филмот Жена мачка, Хали Бери беше на врвот на светот. Имаше неколку хит филмови по ред, Награда на Академија за најдобра актерка и „улога во многу успешниот филм“ за  Џејмс Бонд.

Кога ја доби Златната малина за титулата улога во филмот Жена мачка, Хели исто така беше свесна за тоа, па на церемонијата на доделување награди таа се насмевна: „Благодарам на студиото„Warner Bros “што ми дозволи да играм во таков ужасен филм. Мислам дека токму тоа ми требаше во кариерата - да паднам од врвот до дното! “

Џорџ Клуни - Бетмен и Робин (1997)

ЏорџКлуни никогаш не престанува да се извинува за играњето на филмот Бетмен и Робин. Тој тврди дека тој бил најлошиот филм Бетмен и повеќето луѓе се согласуваат со оваа изјава.

Клуни денес жали што ја избрал оваа улога мислејќи дека ќе го направи звезда и дека би било подобро за неговата кариера доколку тој решил да учествува во друг проект.

Овие славни личности немаат профили на социјалните мрежи

Во свет каде не познавате личност која нема профил на Фејсбук, Инстаграм или Твитер, чудно е да се чуе дека некој, особено кај помладите генерации, не користи никакви социјални мрежи. Тоа се познати личности кои немаат профили на социјалните мрежи.

Џорџ Клуни

Славниот актер е всушност исплашен од тоа што би можел да го напише на Твитер после неколку чаши пијалок, и дека кога ќе се разбуди наутро, нема апсолутно никаква смисла. Така актерот го опиша својот однос кон социјалните мрежи. Ние сме многу заинтересирани за тоа што Клуни би можел да го напише како свој статус ...

Кристен Стјуарт

Актерката Кристен Стјуарт буквално го мрази Твитер и сите случувања таму. Таа ги мрази сите што твитнуваат дека ја видела на улица или во кафуле, а потоа папараците веднаш се појавуваат. Не и се допаѓа дека толку приватни работи остануваат на социјалните медиуми.

Скарлет Јохансон

Црната вдовица не сака да ја споделува приватноста со фановите. И тоа е тоа, кратко и јасно.

Џенифер Лоренс

Многу обожаватели би сакале да ја видат на некоја социјална мрежа затоа што сите се согласуваат дека е многу духовита. Џенифер Лоренс нема профил на ниту една мрежа и вели дека ако видиме профил под нејзиното име,  треба да знаеме дека е лажен. Како што вели, таа не е некој технолошки човек, тој едвај се бори со е-пошта, а камоли со Твитер.

Бредли Купер

Купер вели дека луѓето на филмот нема да го гледаат исто ако имаат многу информации за него од Фејсбук, Твитер, Инстаграм. И можно е, но Бредли заборави дека го гледаме секојдневно  во жолтиот печат.

Анџелина Џоли и Бред Пит

Многумина мислеа дека Бред и Анџелина ќе ги пренесат своите ставови и ќе влијаат врз луѓето. Сепак, во медиумите се појавија информации дека  таа едвај знае како да го вклучи нејзиниот компјутер, и дека и двајцата се „оперирани“ од технологија.

Рејчел Мек Адамс

Убавата Канаѓанка всушност има проблем со зборовите. Поточно, со Твитер.

Кира Најтли

На англиската актерка не и допаѓа  Интернетот. На неа и пречи постојано да проверува е-пошта, но и да чита содржини на веб-страниците.

Кејт Винслет

Оскаровата ги забрани социјалните мрежи во нејзиниот дом. Како што рече таа во едно интервју, сето ова има многу негативно влијание врз младите девојки. Тие се средуваат за да ги „лајкува“  некој и што се случува како резултат на тоа? Нарушување во исхраната.

Таа го има најдоброто..

Една од најпознатите манекенки  Бела Хадид е прогласена за најубава на светот. Научниците водени од теоријата на златниот рез, анализирале и најмали детали за нејзиното лице, како што се големината и положбата на усните, носот, брадата, јагодиците и вилицата. Според буџетот, тие заклучија дека таа е најубавата жена на светот.

Манекенката, по сите мерења, убедливо го зазеде првото место на листата на најубави жени во светот со резултат 94,35 проценти, пренесува  "Daily Mail".“.

Зад Бела, е Бијонсе со 92,44 проценти.

Исто така, меѓу избраните убавици беа и имињата на Аријана Гранде, Скарлет Јохансон и Натали Портман, чии резултати се многу слични.

Популарно