Видео: Лила заигра на песна од омилениот пеач

ТВ водителката Лила Филиповска често ја гледаме на места каде има добра музика и песна.

Таа изминатиот викенд  реши малку да опушти душа во кафеана и тоа на настап на фолк легендата Наум Петрески.

Кога Лила е гостинка и тоа врвно расположена, тогаш целиот фокус е на неа, а музичарите и го направија кефот да и ја отсвират омилената „Лична Јовано“.

Грлото ненапеано од душа и пееше на Лила, додека таа играше до виолинистот кој свиреше пред нејзината маса.

-Кога пее најдобриот, па уште кога ќе ти ја отпее омилената песна, а и овој виртуоз на виолина прави додатен штимунг … фала момци, пишува Лила во описот на снимката која ја објави на својот Инстаграм профил.

Видео: Цеца не издржа и се качи

 Синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ- Вељко Ражнатовиќ,, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата.

Вељко, заедно со своите пријатели, но и со својата мајка се забавуваше до раните утрински часови.

Цеца во еден момент се фати за микрофон, е качи на столче и ги запеа своите хитови „Наговори“ и „Личиш на мога оца“, на воодушевување на присутните. Пејачката и нејзиниот наследник цело време се прегрнувале.

На забавата имало и огномет.

Погледнете снимка од ергенската

Овие прашања за сekсoт ги мачат жените

Постојат многу прашања во врска со сексот, на кои жените не можат да го најдат одговор, од едноставна причина - срам им е да прашаат. Теми како што се мастурбација, чудни звуци и оргазам можат да бидат застрашувачки, но експертите за секс нудат охрабрувачки совети.

Сексолозите понудија одговори на шест прашања за кои жените ретко  дискутираат, пренесува Women's Health.

Дали е нормално мојот партнер да глуми оргазам?

Да. Толку многу се зборува за жените што  глумат оргазам, што честопати се заборава и на мажите. Всушност, голем број мажи признаваат дека го прават тоа понекогаш.

"Слично како и  жените. Способноста да се има оргазам може да биде под влијание на алкохол, замор, стрес и некои лекови", вели д-р Ван Кирк, додавајќи дека тоа не значи дека сексот бил лош.

Зарем е нормално повеќе да сакам анален отколку вагинален секс?

Да. Можеби ќе ве изненади, но жените кои пробале анален секс, велат дека имаат повеќе оргазми од оние што не го применуваат.

„Тоа се случува поради многуте нервни завршетоци во тој дел од телото“, тврди д-р Jessica O'Reilly.

Дали е нормално мојата вагина да „произведува“ звуци?

Да. Ненадејните звуци се нормален, па дури и неизбежен дел од вагиналниот секс. Сексологот Philippa Kaye вели дека е често случај воздухот да влезе во вагината за време на сексуалниот однос, што присилно излегува при промена на пози, што предизвикува такви звуци. Тој додава дека нема ништо не е вознемирувачко или срамно во тоа.

Дали е нормално мојот партнер да ја чувствува мојата спирала за време на сексот?

Да. Kaye рече дека не постои опасност за жената, како и за нејзиниот партнер. Сепак, постои можност ако спиралата не е добро прилагодена или пенисот на партнерот е преосетлив.

Дали е нормално да се самозадоволувам пет пати неделно?

Да. Жените обично тврдат дека мастурбираат помалку од мажите, но тоа не значи дека повеќе мастурбации се нездрави.

„Самозадоволувањето е нормална процес кај жените“, истакнува д-р Kelly Sushinsky, додавајќи дека жените треба да уживаат колку што сакаат, се додека тоа не ја загрозува нивната врска со партнерот.

Дали е нормално да бидам хетеро,  а во порно филмовите да ме палат само жени?

Да, Студијата на Центарот за зависност и ментално здравје покажа дека жените, без оглед на нивната сексуална ориентација, можат да бидат возбудени кога гледаат секс помѓу маж и жена и секс помеѓу две жени и дека нивните навики на гледање порно не ги одразуваат тајните сексуални желби.

Популарно